pon.. cze 24th, 2024

Zegarek od Apple to nie tylko estetyczny gadżet. Oferowane przez niego funkcję potrafią sprawić, że korzystanie z urządzeń marki staje się o wiele łatwiejsze. Jakie funkcje Apple Watch mogą przypaść Ci do gustu? Czy tego typu urządzenia są wytrzymałe? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w treści niniejszego poradnika.

Dlaczego warto wybrać Apple Watch?

Apple Watch to idealne urządzenia dla osób aktywnie uprawiających sport. Urządzenia oferują użytkownikowi szereg praktycznych funkcji, umożliwiających śledzenie swoich treningów i monitorowanie stanu zdrowia. Oprócz tego, Apple Watch jest sprzętem o bardzo ciekawym wyglądzie. Dzięki temu sprawdzi się doskonale zarówno w charakterze praktycznym, jak również estetycznym.

Jakie funkcje oferuje Apple Watch?

Seria smartwatch’y od Apple pojawiła się na rynku w 2015 roku. Póki co w sprzedaży występują modele z trzech serii i warto zaznaczyć, że nowsze urządzenia oferują użytkownikowi nieco więcej. Funkcją, która z pewnością cieszy się największą popularnością jest chociażby opcja monitorowania funkcji organizmu czy postępów treningowych. To rozwiązanie będzie korzystne nie tylko dla młodej osoby, ale również dla seniora.

Apple Watch pozwala nie tylko zmierzyć ciśnienie, ale również odliczać ilość kroków czy spalonych kalorii. Z uwagi na to, że urządzenie jest wodoodporne można z niego korzystać również na basenie czy podczas jogi. Co więcej, smartwatch od Apple umożliwia udostępnienie swoich wyników i porównywanie ich z osiągnięciami innych. Dzięki temu treningi mogą stać się powodem do zdrowej rywalizacji ze znajomymi.

Czy smartwatch Apple jest wydajny?

Urządzenia tej marki wyróżniają się nie tylko ciekawym designem, ale również dużą wydajnością. Nie inaczej jest w przypadku Apple Watcha. Urządzenia z 4 i 5 serii posiadają 2-rdzeniowy i 64-bitowy procesor. Podzespoły gwarantują stabilne i płynne działanie, bez względu na czas i miejsce. Warto też wspomnieć, że w nowszych modelach smartwatchy Apple występują liczne udogodnienia. Do najważniejszych należy zaliczyć niegasnący wyświetlacz czy dyskretny system wibracji towarzyszących powiadomieniom. Dzięki temu praca z urządzeniem staje się łatwiejsza o każdej porze dnia.

Co zrobić w przypadku awarii Apple Watch?

Podobnie jak każdy sprzęt elektroniczny, Apple Watch również może ulec awarii. Mowa tutaj nie tylko o nagrzewaniu się urządzenia w związku z obecnością przestarzałej baterii. W smartwatcha od Apple może dojść do uszkodzenia wyświetlacza, braku możliwości ładowania czy problemów z włączeniem urządzenia.

Bez względu na to co jest przyczyną usterki, warto skorzystać z usług profesjonalnego serwisu Apple. W tym celu nie zawsze koniecznym jest odwiedzenie autoryzowanego punktu. Specjalistyczne serwisy mogą bowiem usunąć awarię szybko, fachowo, a jednocześnie za zdecydowanie niższą cenę.

Należy jednak zaznaczyć, że Apple Watch jest sprzętem, który nie psuje się zbyt często. Wynika to z faktu, że urządzenie posiada wzmocnione szkło i obudowę o podwyższonej tolerancji na uszkodzenia. W końcu jest ono eksploatowane w różnych warunkach i do tego celu jest przygotowane przez producenta.