pon.. cze 17th, 2024

Masz swoje auto? Musisz je naprawić? Jeżeli tak to powinieneś  zastanowić się gdzie będziesz je serwisował. Zasadniczo do wyboru jest ASO, serwisy należące do sieciówek oraz warsztaty niezależne. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Dlatego też wybierając rozwiązanie warto dokładnie przemyśleć, które z rozwiązań będzie dla nas odpowiednie.

ASO

Jest to rozwiązanie najdroższe jednak dla właścicieli najnowszych samochodów jedyne możliwe. Większość warsztatów niezależnych nie ma wiedzy, ani możliwości naprawiać nowo wypuszczonych modeli samochodów. Dodatkowo jeżeli chodzi o ASO to zatrudniają oni najlepszych fachowców, którzy cały czas są szkoleni i kontrolowani dzięki czemu potrafią usunąć wszystkie usterki bez najmniejszego problemu. Kolejną zaletą skorzystania z tych warsztatów jest zachowanie gwarancji na auto co również ma znaczenie w przypadku nowych samochodów. ASO mają też dostęp do inżynierów danej marki, najlepszych części zamiennych jak i najnowszego oprogramowania serwisowego. Jednak niestety warsztaty ASO są najdroższe ze wszystkich rozwiązań.

Warsztat sieciowy

Tego rodzaju serwisy działają pod jednym brandem i mają pewne standardy. Najczęściej specjalizują się w 1 bądź 2 markach. W większości przypadków mają dostęp do tych samych szkoleń co pracownicy ASO i najnowszych programów komputerowych. Dlatego też decydując się na naprawę w tego rodzaju można być pewnym jakości realizowanych usług. Warsztaty te używają również markowych, ale dzięki faktowi, że nie są ASO mogą oferować trochę niższe ceny. Natomiast jakość usług również stoi na odpowiednim poziomie.

Warsztaty niezależne

Nie zawsze musi to oznaczać warsztat bez sprzętu i z niezbyt ogarniętymi mechanikami. Spora część z tego rodzaju warsztatów może pochwalić się posiadaniem nowoczesnego sprzętu takiego jak podnośniki różnego rodzaju, komputer czy też sprzęt pozwalający sprawdzić poszczególne parametry pracy samochodu. Oczywiście warsztaty te oferują najniższe ceny usług co pozwala oszczędzić. Ich wybór jest sensownym pomysłem zwłaszcza w przypadku starszych aut.