pon.. cze 17th, 2024

Przeglądając wiele stron, gdzie można znaleźć przeróżne aranżacje wnętrz, często zastanawiamy się co tak naprawdę do nich dobrać. Szczególnie problematyczna jest kwestia doboru karniszy. Czy to ma być karnisz podtynkowy, dwuszynowy czy może ukryty za płytą? Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety. Jedno jest pewna – szycie dekoracji okiennych sprawdzi się w każdych warunkach i na każdy karnisz.

Czy trzeba zaplanować rodzaj karniszy wcześniej?

Rodzaj karniszy, które wybierzemy do własnego domu, często jest problematyczny. Szczególnie jeśli po jakimś czasie mieszkania w domu stwierdzimy, że jednak lepiej by wyglądał z firankami i zasłonami. Z nimi na szczęście nie ma żadnego problemu, bo szycie dekoracji okiennych można znaleźć w każdym mieście. Jednak po wybudowaniu domu ciężko jest dostawić karnisz podtynkowy, bo jak sama nazwa wskazuje, znajduje się on pod tynkiem. Wtedy z pomocą przychodzą nam ukryte karnisze lub szyny. Doskonałą opcją jest również fakt, że można karnisz ukryć pod dobrze dopasowaną płytą MDF. Jeśli jednak nie przeszkadza nam widoczny karnisz, a szycie dekoracji okiennych już zaplanowaliśmy, to świetnym rozwiązaniem są podwójne karnisze – na firanki i na zasłonki.

Zasłony, rolety czy żaluzje?

Wybór nie jest tak prosty, jak samo pytanie. Na pewno nie jest polecane posiadania obu części dekoracji okiennych. Ze względu na szycie dekoracji okiennych, zasłony mogą zostać stworzone na wymiar. Dopasujemy nie tylko szerokość, ale i długość zasłon, co korzystnie wpłynie na ich dopasowanie względem wybranego karnisza. Czy rolety są lepszym rozwiązaniem? Wszystko zależy od potrzeb. Szycie dekoracji okiennych obejmuje również szycie rolet np. rolet rzymskich. Salon meblowy 9design z Warszawy na ul. Lucerny 25 posiada usługę szycia dekoracji okiennych i chętnie doradzi w wyborze odpowiedniego wariantu. Żaluzje metalowe są już najmniej chętnie kupowanym przedmiotem. Dużo lepiej sprawdzają się żaluzje drewniane – nie tylko ze względu na swój nowoczesny wygląd, pasujący do praktycznie każdego wnętrza, ale również na możliwość szybkiego i łatwego czyszczenia ich. Drewniane żaluzje są wykonywane na wymiar, więc można je również dopasować do każdego okna. Nie sprawdzą się jednak w przypadku drzwi balkonowych, bo ich koszt może być obciążający. Szycie dekoracji okiennych pozwala na zaoszczędzenie paru groszy w portfelu.

Szycie dekoracji okiennych jest dostępne w większości miejsc, dzięki temu możemy nie tylko swobodnie uszyć nasze dekoracje, ale również je skrócić lub zwęzić. Taka usługa pomaga nam lepiej zaplanować, czego pragniemy w naszym domu i dobrać odpowiednio do naszych potrzeb.