pon.. cze 24th, 2024

Moda na bycie fit to jeden z nieprzemijających trendów. Obecnie o swoją dietę dbają nie tylko osoby z nadwagą lub chore. Zrównoważony jadłospis i odpowiednio dobrane posiłki wspomogą treningi, zwalczają mniej lub bardziej poważne schorzenia, pomagają utrzymać nienaganną sylwetkę i ogólne dobre samopoczucie. Dlatego z porad dietetyków korzysta coraz więcej osób, od gwiazd po zwykłych ludzi. Sprawia to, że ten zawód staje się coraz bardziej popularny, a swoją przyszłość wiąże z nim wielu młodych ludzi. Zapotrzebowanie rynku na konsultacje dietetyczne jest tak duże, że bez problemu każdy z nich znajdzie pracę. Ci najlepsi mogą liczyć na zarobki znacznie przekraczające średnią krajową. Warto zainteresować się kursem dietetyki, chcąc rozpocząć ciekawą i różnorodną ścieżkę kariery.

Jaką wiedzę zdobywa się na kursie dietetyki?

Adepci kursu dietetyki w programie zajęć mają komplet przedmiotów, które wszechstronnie przygotują ich do pracy w zawodzie. Wśród przedmiotów znajdują się te mające związek bezpośrednio z żywieniem, jak podstawy żywienia człowieka, chemia żywności, oraz takie, które traktują o człowieku i jego szeroko pojętej anatomii ze szczególnym uwzględnieniem układu pokarmowego i trawiennego. Uczestnicy kursu w swoim programie znajdą również elementy psychologii, genetyki, toksykologii. Nauka o organizacji pracy w zakładach żywienia zbiorowego oraz bezpieczeństwie żywności, to kolejne z ważnych zagadnień poruszanych przez prowadzących. Uczestnicy dowiadują się jak dobrać dietę dla osób zdrowych i dla tych z różnego rodzaju schorzeniami. Swoją wiedzę potrafią wykorzystywać w praktyce nie tylko w pracy, ale także w codziennym życiu.

Kto powinien zainteresować się kursem dietetyki?

Osoby, które chcą zostać dietetykami, muszą przede wszystkim być komunikatywne i lubić kontakt z ludźmi, gdyż to z nimi będą pracować na co dzień. Kandydat na dietetyka powinien cechować się dobrą pamięcią, skrupulatnością, empatią i wrażliwością na problemy ludzi. Na dietetyku spoczywa niekiedy taka sama odpowiedzialność za ludzkie zdrowie jak na lekarzu, dlatego ten zawód powinny wybierać osoby odpowiedzialne i systematyczne. Należy pamiętać o tym, że dietetyka to kierunek ścisły, a kursantów czeka sporo wiedzy z zakresu biologiczno-chemicznej. Jest to najlepszy kierunek dla tych, którzy interesują się w życiu prywatnym zdrowym trybem życia i racjonalnym odżywianiem. Połączenie pasji i pracy to najlepszy przepis na sukces w każdym zawodzie.

Dietetycy na rynku pracy

Możliwości pracy dla dietetyków są bardzo wszechstronne. W pierwszej kolejności po takim kursie odnaleźć można pracę jako indywidualny konsultant do spraw dietetyki. Dietetycy są także poszukiwaniu w firmach produkujących żywność, w przedsiębiorstwach cateringowych, szpitalach, laboratoriach, organizacjach sportowych, szkołach, w placówkach ochrony zdrowia, ośrodkach SPA, klubach fitness. To jednak tylko niektóre gałęzie rynku pracy, które poszukują wykwalifikowanych dietetyków.

Dzisiaj wizyta u dietetyka to nie fanaberia tylko dla wielu osób konieczność, dlatego na rodzimym rynku pracy istnieje coraz większe zapotrzebowanie na konsultantów z zakresu dietetyki i nic nie wskazuje na to, że to się zmieni. Podjęcie kursu może więc otworzyć drzwi do ciekawej kariery zawodowej.

Inspirowane: wsr.edu.pl – fizjoterapia