pon.. cze 17th, 2024

Sezon urlopowy można oficjalnie uznać za zakończony. Czas wrócić do pracy, szkoły i codziennych obowiązków. Podczas wakacji z pewnością pozwoliłaś sobie na odrobinę odpoczynku. Zapewne odpuściłaś sobie makijaż i pozwoliłaś, aby Twoja skóra odpoczywała razem z Tobą. Bardzo słusznie. Musisz jednak wiedzieć, że lato, pomimo wszystkich swoich uroków, nie jest dla skóry zbyt łaskawe. Na szczęście zabiegi medycyny estetycznej pozwolą Ci pozbyć się wakacyjnych przebarwień i innych pamiątek.

Co się dzieje z Twoją skórą podczas lata?

Każda z nas marzy o powrocie z urlopu z piękną, brązową opalenizną. Niestety opalanie się może być niekorzystne dla Twojej skóry. Co więcej, nadmierne opalanie się i brak odpowiedniego zabezpieczenia w postaci kremu SPF przyczynia się do przyspieszenia procesu starzenia się skóry i powstawania przebarwień. Długotrwała ekspozycja na światło słoneczne jest jedną z głównych przyczyn degradacji włókien kolagenowych. Oznacza to, że w miejscach, które zostały wystawione na długotrwałe działanie promieni UV mogło dojść do zaniku kolagenu, a w konsekwencji do pojawienia się zmarszczek.

Na szczęście w takiej sytuacji możesz zdać się na zabieg skin needing. Zabieg ten polega na pobudzeniu produkcji kolagenu w skórze. Jeśli po wakacjach zauważyłaś u sobie różnego rodzaju bruzdy lub tak zwane kurze łapki, zabieg skin needing jest w stanie je spłycić i przywrócić młodość Twojej skórze. Podczas zabiegu miejsca, w których doszło do degradacji włókien kolagenowych, zostają nakłute za pomocą drobnych igieł. W ten sposób dochodzi do stymulacji receptorów nerwowych i produkcji kolagenu.

Na jakie zabiegi medycyny estetycznej warto zdecydować się po sezonie letnim?

Wakacyjne zmarszczki to niejedyne pourlopowe zmartwienie. Są nim także nieestetyczne i nierównomierne przebarwienia. Melanina, która jest pigmentem odpowiadającym za barwę naszej skóry, nie zawsze działa w sposób równomierny. Niektóre obszary skóry są bardziej zasobne w pigment, inne mniej. Skutek jest taki, że podczas opalania, niektóre fragmenty zmieniają odcień, a inne pozostają niezmienione. Jeśli borykasz się z takim problemem, możesz zdecydować się na usuwanie przebarwień w gabinecie medycyny estetycznej.

Jaki jest najskuteczniejszy sposób na pozbycie się nieestetycznych plam na twarzy? Oczywiście jest to laserowe usuwanie przebarwień. Zabieg ten polega na przedostaniu się w głąb skóry wiązki lasera, która odpowiada za rozgrzanie komórek barwnikowych. Rozgrzany pigment zostaje uszkodzony, dzięki czemu przebarwienie na skórze przestaje być widoczne. Warto pamiętać o tym, aby wszelkie zabiegi przy użyciu lasera przeprowadzać wyłącznie w renomowanych gabinetach i klinikach medycyny estetycznej. Tuż po przeprowadzeniu zabiegu, rozgrzany pigment ciemnieje jeszcze bardziej, przez co można odnieść wrażenie, że zabieg się nie udał. Jest to jednak naturalna reakcja skóry. Przebarwienie najpierw wydaje się ciemniejsze, po czym blednie i całkowicie znika po około 14 dniach.

Jak pozbyć się wakacyjnych piegów i przebarwień?

Wiele osób wraca z wakacji z wyjątkową pamiątką w postaci piegów. Piegi od zawsze budziły skrajne opinie. Rzecz w tym, że niektórym osobom takie drobne przebarwienia naprawdę dodają uroku i nie ma potrzeby ich usuwać. Innym piegi odbierają urodę, a co za tym idzie, pewność siebie. Aby nadać skórze blasku i zneutralizować drobne przebarwienia, dobrym pomysłem będzie peeling rozświetlający. Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie się w ręce profesjonalistów.

Wakacje to czas beztroski i odpoczynku. Warto jednak pamiętać, że słona woda i nadmiar promieni słonecznych działają niekorzystnie na naszą skórę. Pamiętajmy więc o jej zabezpieczeniu, a w razie potrzeby, skorzystajmy z profesjonalnych usług świadczonych przez renomowane gabinety medycyny estetycznej.