pon.. cze 24th, 2024

W ostatnim czasie dość sporym zainteresowaniem cieszą się zabiegi odmładzające i regenerujące z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Nowoczesna technologia często jest przedmiotem licznych pytań i obaw pacjentów. Czy wyżej wspomniane zabiegi są bezpieczne dla każdego? Kto może skorzystać z dobrodziejstw oferowanych przez osocze bogatopłytkowe? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w treści niniejszego poradnika.

Osocze bogatopłytkowe – co to takiego?

Osocze bogatopłytkowe to substancja naturalnego pochodzenia pozyskiwana na skutek pobrania i odwirowania krwi pacjenta. Proces ten pozwala na otrzymanie związku wykazującego silne właściwości biostymulujące i regeneracyjne. Naturalnego pochodzenia substancja wstrzyknięta w określone miejsce stymuluje syntezę DNA i pobudza komórki do produkcji kolagenu, co w praktyce wiąże się z szeregiem pozytywnych rezultatów zabiegowych.

Jak działa osocze bogatopłytkowe?

Jedną z największych zalet osocza bogatopłytkowego PRP jest jej autologiczny charakter. Oznacza to, że substancja nie wywołuje reakcji alergicznej i może być stosowana praktycznie u każdego pacjenta. Efekty zastosowania zabiegu przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego to m.in.:

  • zagęszczenie i odrastanie włosów,
  • przywrócenie jędrności i elastyczności skóry,
  • redukcja cieni pod oczami,
  • wygładzenie blizn i przebarwień potrądzikowych,
  • poprawa gęstości skóry,
  • przyspieszenie procesu gojenia się ran,
  • wsparcie efektów odmładzających przy stosowaniu innych zabiegów np. plastyki powiek czy nici Aptos.

Osocze bogatopłytkowe wykazuje dużą skuteczność na różnych partiach ciała. Substancje te można wykorzystać zarówno do mezoterapii, Angel PRP, jak i wypełnienia czy też w ramach kuracji cyklicznej.

Czy osocze bogatopłytkowe jest bezpieczne?

Z racji tego, że osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest z krwi pacjenta, stanowi ono jeden z najbezpieczniejszych preparatów dostępnych na rynku. Podobnie jak kwas hialuronowy, koncentrat PRP wykazuje bowiem niskie ryzyko wywołania alergii. Co więcej, substancja tego typu może być stosowana wśród kobiet i mężczyzn z różnego rodzaju problemami. Obecnie, zabiegiem z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego cieszącym się sporym zainteresowaniem jest ten skoncentrowany wokół leczenia łysienia.

Łysienie a osocze bogatopłytkowe – jak może pomóc?

Wstrzyknięte osocze gwarantuje skuteczną bio stymulację fibroblastów do produkcji nowych komórek. Dzięki temu, efekt zabiegowy widoczny jest już po około tygodniu od jego zakończenia. Przeprowadzając kilka sesji z iniekcją osocza bogatopłytkowego PRP można liczyć na widoczne zagęszczenie włosów w danej okolicy. W związku z tym zabieg Angel System cieszy się sporą popularnością w kontekście walki z łysieniem androgenicznym czy też plackowatym, bez względu na wiek i stan włosów pacjenta.

Osocze bogatopłytkowe to substancja gwarantująca wzmocnienie procesów regeneracyjnych nie tylko na twarzy, ale również na skórze głowy czy też innych partiach ciała. Z uwagi na uniwersalny charakter, metoda ta cieszy się sporym zaufaniem i zainteresowaniem wśród pacjentów w różnym wieku.