pon.. cze 17th, 2024

Wybierając bramę rolowaną, którą chcemy zamontować w konkretnym pomieszczeniu, należy uwzględnić kilka czynników decydujących o tym, jaki jej rodzaj będzie w danym przypadku najbardziej odpowiedni. Poza względami estetycznymi, które jak zawsze są kwestią indywidualnego gustu, warto przede wszystkim przemyśleć praktyczność poszczególnych rozwiązań, tak żeby zastosowane rozwiązanie nie było powodem do narzekań, ale cieszyło nas długimi latami.

Jakie istnieją rodzaje bram rolowanych?

Rodzaje bram rolowanych można podzielić na kilka różnych sposobów. Pierwszym z nich jest rozróżnienie ze względu na materiał, z jakiego są one wykonane, czyli aluminiowe oraz stalowe. Kolejną możliwością podziału jest rozdzielenie ich na ocieplane i nieocieplane. Istnieją również różne warianty obsługi, takie jak system sprężynowy albo napęd elektryczny. Uwzględniając sposób ich montażu, wyróżnić można te, które zwijają się do kasety znajdującej się wewnątrz garażu nad nadprożem, podsufitowe, czyli prowadzone prowadnicami pod sufitem oraz takie, które zwijają się do kasety znajdującej się na zewnątrz budynku nad wjazdem do garażu.

Jakimi kryteriami kierować się podczas wyboru bramy rolowanej?

Decydując się na wybór materiału, z którego wykonana ma być brama rolowana, warto mieć na uwadze, że aluminiowe są znacznie lżejsze od stalowych, a jakość ich wykonania stanowi o tym, że nie są mniej wytrzymałe. Jeżeli ma to być brama zewnętrzna, powinna być ona ocieplana, zwłaszcza dla garażu wkomponowanego w bryłę domu. W przypadku garażu wolnostojącego lub bramy wewnątrz budynku brama nieocieplona może być odpowiednia, ale należy mieć na uwadze, że nie jest możliwe jej późniejsze ocieplenie. Wybór wariantu z napędem elektrycznym zaowocuje lepszym komfortem użytkowania, a sposób montażu należy dopasować do indywidualnych uwarunkowań. W przypadku niskiego nadproża dobre jest rozwiązanie podsufitowe, ale gdy z jakiegoś względu nie jest ono preferowane, rozważyć można kasetę montowaną na zewnątrz.

Jakie korzyści przynosi stosowanie bramy rolowanej?

Jak widać zastosowanie tego typu bramy, ze względu na występowanie różnych rodzajów, daje możliwość indywidualnego jej dostosowania do własnych potrzeb. Mieszkańcy dużych miast z pewnością docenią sposobność uzyskania większej ilości wolnej przestrzeni zarówno przed garażem, jak i w jego wnętrzu. Zyskujące coraz większą popularność bramy rolowane w Warszawie stanowić mogą również element dekoracyjny, który dzięki mnogości wersji kolorystycznych z łatwością można dopasować do nowych oraz już istniejących budynków niezależnie czy ich styl jest nowoczesny, czy tradycyjny. W połączeniu z dobrą wkładką antywłamaniową będzie także skutecznie chronić przed włamaniem.