pon.. cze 24th, 2024

Przenoszenie ciężkiego asortymentu to trudne zadanie, w którym siła zwykłego pracownika po prostu nie wystarczy i wymaga uzupełnienia schodołazem towarowym. Czym się kierować przy wyborze urządzenia?

Mobilność to podstawa

Mobilność i stabilna konstrukcja urządzenia powiązana z ergonomicznymi uchwytami antypoślizgowymi to absolutna podstawa, ponieważ pracownik nie może się martwić luzami elementów w czasie przenoszenia ciężkich ładunków. Nieco droższe modele, chociażby schodołaz Liftkar dysponują systemem samopoziomującym umożliwiającym zachowanie równowagi w każdych warunkach. To gwarancja, że towar z odpowiednim mocowaniem nie przechyli się i nie spadnie po delikatnej zmianie ruchu, potknięciu. Kolejny czynnik do analizy przed zakupem to prędkość pokonywania stopni przez napęd elektryczny. Warto zauważyć, że schodołazy trzeba cyklicznie ładować. To sprzęt zasilany coraz wydajniejszymi bateriami. Schodzenie po klatkach i innych barierach architektonicznych ułatwia hamulec elektrowirowy. Dzięki niemu nawet pracownik bez wielkiej siły fizycznej poradzi sobie z relokacją lodówek, nietypowych gabarytów, stosów opon, maszyn treningowych i wielu innych przedmiotów. Schodołazów nie trzeba dodatkowo konfigurować przed pierwszym użyciem, chociaż na pewno przyda się test z małym obciążeniem.

Gdzie najbardziej przydają się schodołazy towarowe?

Schodołazy zwiększają bezpieczeństwo pracy w sektorze przeprowadzkowym, budowlanym, przy transporcie towarów do klientów u kurierów. Prędkość wspinania się warunkuje ciężar przenoszonego asortymentu. Im większy, tym pracownik musi bardziej zaangażować się w kontrolę, więc warto ten element uwzględnić przy planowaniu inwestycji w konkretny model. Schodołaz nie obciąża pleców i daje pełną kontrolę nad tym, co się dzieje na wąskich przestrzeniach. Elektroniczna ochrona przed przeciążeniem to jedna z najważniejszych zalet technologii dająca komfort planowania zadań. Pracownik nie musi się zastanawiać, czy ładunek nie jest zbyt ciężki. Po prostu otrzyma od razu taką informację. Komfort pracy ze schodołazem zwiększa aluminiowa półka, taśmy, spersonalizowane zabezpieczenia. Odpowiednie mocowanie połączone z systemem wyrównywania pozycji to duża przewaga, nawet w perspektywie ubezpieczeniowej. Przy obsłudze gabarytów nie trzeba się martwić o uszkodzenia, a nawet o obecność windy w niektórych budynkach. Samodzielnie urządzenie waży niewiele, często do 30 kg i się składa, co pozwala na transport w zwykłym samochodzie osobowym, dostawczym, ciężarowym.

Na zakończenie

Wielofunkcyjny charakter i przydatność właściwie w każdej gałęzi biznesu to najważniejsze zalety inwestycji w schodołazy towarowe. To ogromne ułatwienie dla pracowników odpowiedzialnych za transport dużych i ciężkich ładunków.