0 C
Warszawa
12 września, 2023
  • Główna
  • Dom i ogród
  • Nowe mieszkanie w Warszawie – po której stronie Wisły warto zainwestować w nieruchomość?
Dom i ogród

Nowe mieszkanie w Warszawie – po której stronie Wisły warto zainwestować w nieruchomość?

mieszknaie w warszawie

Warszawa zdobyła twoje serce? Chcesz zostać tutaj na dłużej i stoisz przed wyborem własnego M w stolicy? Sprawdź nasz krótki poradnik, a dowiesz się, gdzie warto kupić nowe mieszkania. Warszawa to największy rynek nieruchomości w Polsce. W każdej z 18 dzielnic znajdują się atrakcyjne lokale warte rozpatrzenia przez przyszłych nabywców.

Która strona Wisły jest lepsza do zamieszkania w Warszawie? Lewobrzeżna czy prawobrzeżna? Na tak postawione pytanie trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź, gdyż każda dzielnica ma swój niepowtarzalny charakter, oferując różne udogodnienia dla zwiększenia komfortu życia. Dlatego deweloperzy pozyskują kolejne grunty pod nowe mieszkania. Warszawa wciąż rozszerza ofertę lokalową, tym samym reagując na powiększającą się liczbę mieszkańców.

Lewobrzeżna część Warszawy warta zainteresowania. Gdzie zamieszkać?

Nasz przegląd interesujących lokalizacji zaczniemy od lewobrzeżnej części miasta, gdzie mamy najbardziej rozwiniętą sieć metra łączącą północ z południem. W tym rejonie usytuowane są dzielnice zarówno ze ścisłego centrum, jak np. Śródmieście, ale też nieco oddalone, jak Ursynów czy Ursus. Śródmieście to doskonałe miejsce dla osób lubiących mieć „wszystko w zasięgu ręki”, bez tracenia czasu na dojazdy i stanie w korkach. Ponadto szeroka oferta kulturalna, sportowa i gastronomiczna daje ogromne możliwości poznawcze i umożliwia atrakcyjne zagospodarowanie wolnego czasu – zwłaszcza w weekend. Rynek nieruchomości zaspokoi tutaj oczekiwania każdego, gdyż wśród ofert znajdziemy zarówno lokale w kamienicach, budynkach powstałych w czasach PRL-u, jak i nowoczesne apartamenty w wieżowcach. Niestety duże natężenie ruchu ma także negatywne skutki dla mieszkańców Śródmieścia. Do największych problemów należą smog i wysoki poziom hałasu.

Analizując dane dot. sprzedaży lokali w ostatnim kwartale 2020 i pierwszym 2021 dowiadujemy się, że mieszkania w Ursusie cieszą się bardzo dużą popularnością wśród kupujących mieszkania w Warszawie z rynku pierwotnego. Oprócz tej dzielnicy wysokie wyniki odnotowali sprzedawcy lokali na Mokotowie, Woli, Pradze-Południe oraz na Białołęce. Jeśli szukamy mieszkania od dewelopera w Warszawie, to warto szerzej poznać dzielnicę Ursus, gdzie ceny nieruchomości są niższe niż w centrum stolicy. Bliskość trzech zieleńców miejskich oraz bogata oferta sklepów i punktów usługowych są atutami tej lokalizacji. Do pracy czy do szkoły w Śródmieściu najlepiej dojeżdżać koleją, gdyż jest to najszybszy środek transportu.

– Ursus to dobrze skomunikowana dzielnica Warszawy, gdzie mieszkańcy mogą liczyć na relaks w domowym zaciszu z dala od miejskiego zgiełku. Nasi klienci szukają mieszkań w Warszawie, które będą miały w ofercie szeroki pakiet udogodnień. Już nie tylko cena i lokalizacje są najważniejsze w podjęcie decyzji. Do tego „zestawu” dochodzą także kwestie związane z ekologicznymi rozwiązaniami wprowadzonymi do mieszkań, obecnością przestronnych balkonów, czy też charakter najbliższego otoczenia. Mieszkania w Ursusie powstają na nowoczesnych osiedlach o kameralnej zabudowie – wyjaśnia Rafał Skonieczny, regionalny dyrektor sprzedaży w Grupie Murapol. Deweloper realizuje w tej dzielnicy inwestycję Murapol Dzieci Warszawy.

Na jakie atuty mogą liczyć przyszli mieszkańcy prawego brzegu Wisły?

Prawobrzeżna część stolicy zyskuje na atrakcyjności ze względu na liczne tereny zielone, unikatowy miejski styl (np. Praga-Południe) oraz willową zabudowę, np. na Saskiej Kępie. Wśród kluczowych zalet nie należy zapomnieć o cenach lokali, które są niższe niż po lewej części Wisły. Rozległe tereny cieszą się także zainteresowaniem deweloperów, którzy po ich pozyskaniu, np. na Białołęce, lokują tam innowacyjne osiedla z wieloma udogodnieniami. Tę dzielnicę wybiera wiele młodych osób oraz małżeństwa, o krótkim stażu, które są na „dorobku”. – Białołęka przeżywa dynamiczny rozkwit w zakresie budownictwa mieszkaniowego. Dlatego większość ofert z tej części lewobrzeżnej Warszawy dotyczy rynku pierwotnego. Szybki rozwój inwestycyjny deweloperów oraz liczne tereny rekreacyjne sprawiają, że coraz więcej osób interesuje się właśnie tą lokalizacją – podsumowuje Rafał Skonieczny z GK Murapol. Deweloper realizuje tutaj swój kolejny projekt – Murapol Osiedle Natura przy ul. Kąty Grodziskie. Oferta lokalowa na Białołęce jest bardzo szeroka i zawiera nawet mieszkania gotowe do odbioru. Warszawa i jej rynek nieruchomości należy do najbardziej rozbudowanych, stąd właśnie w stolicy najłatwiej kupić gotowe M2, bez długiego okresu oczekiwania na zamieszkanie.

Dla osób szukających „własnego gniazdka” w korzystnych cenach, dobrym rozwiązaniem może okazać się także Targówek. Choć ta dzielnica nie uchodzi za modną, jej ogromnym atutem są zielone tereny usytuowane w pobliskim Lesie Bródnowskim czy Parku Bródnowskim. Dojazd do centrum komunikacją miejską zajmuje ok. 30 min.

 

Podobne

Szukasz balustrady do Twojego domu? Poznaj zalety i wady szklanych balustrad

Balustrady balkonowe szklane – czy trzeba je konserwować przed nadejściem mrozów?

Uszczelnienie tarasu – kiedy warto je przeprowadzić?