pon.. cze 24th, 2024

Przed rozwojem pandemii i wprowadzeniem pierwszego lockdownu, na portalach ogłoszeniowych roiło się od ofert pracy dla kelnerów. Oferty te były szybko rozchwytywane i znikały z aktualnych ogłoszeń. Praca kelnera ma wiele zalet, dzięki którym osoba zajmująca takie stanowisko może czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Nieoczywiste zalety pracy w charakterze kelnera

Kuszące są oczywiście napiwki. Chociaż nie każdy klient je zostawia, nie ma możliwości aby w ciągu jednego dnia nie dostać chociaż kilku złotych dodatkowej gotówki. To nie tylko sposób na zarobienie dodatkowej sumy pieniędzy, ale również świetna motywacja do dalszej, jeszcze bardziej wydajnej pracy.

Dzięki pracy kelnera można utrzymać dobrą kondycję. Kelner jest w ciągłym ruchu, dodatkowo nosi tace z zamówieniami co sprawia, że forma jest utrzymywana na dobrym poziomie. Na pewno również dzięki temu poprawisz swoje zdolności różnego typu. Można także poprawić zdolność do komunikacji. Jeśli czujesz się niepewnie w kontaktach z obcymi, praca kelnera na pewno pomoże Ci zyskać większą pewność siebie w takich sytuacjach.

Jeśli lubisz przebywać z ludźmi, praca kelnera będzie bez wątpienia dobrym wyborem. Oczywiście na pewno, tak jak w każdej pracy, zdarzą się nieprzyjemne sytuacje. Ludzie są różni, ale na pewno podczas każdej zmiany przyjdą również tacy klienci, z którymi będzie można porozmawiać swobodnie i w przyjaznej atmosferze.

Kolejną zaletą jest to, że nie „zabierasz pracy do domu”. Po zakończonej zmianie możesz poświęcić się swoim zainteresowaniom.

Perspektywy pracy po pandemii

Niestety obecna sytuacja w kraju uniemożliwia pracę jako kelner. Lockdown trwa już kilkanaście miesięcy, a restauracje otwarte są jedynie na zamówienia na wynos. Nie wiadomo, kiedy sytuacja zmieni się na lepsze, ale można dobrze wykorzystać ten czas. Wiele osób traci pracę w wyniku obecnej sytuacji w kraju, oczywiście nie jest to komfortowa sytuacja, można jednak spróbować zrobić coś pożytecznego.

Lockdown to okazja to tego, aby nieco zmienić kierunek w swoim życiu. Można na przykład nabyć nowe umiejętności albo przebranżowić się. Dobrym pomysłem na nową drogę może okazać się kurs kelnerski.

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze przed wakacjami znaczna część obostrzeń zostanie zniesiona. Prawdopodobnie na rynku gastronomicznym nastąpi prawdziwy boom. Społeczeństwo jest spragnione normalnego życia: spacerów, wycieczek, swobodnego odpoczynku, rozrywki, a to wszystko wiąże się również z restauracjami. Wszyscy pamiętamy przecież, jak wyglądały wieczory i weekendy w restauracjach. Lokale zawsze były zatłoczone, szczególnie w ciepłe dni. Po zakończeniu lockdownu będzie podobnie, a nawet jeszcze lepiej. Ludzie w końcu będą mogli odwiedzić swoje ulubione lokale, tłok i potrzeba kolejnych rąk do pracy są więc gwarantowane.

Jeśli chcesz pracować jako kelner, masz wiele ciekawych możliwości. Kelnerzy są zatrudniani w restauracjach, hotelach, kawiarniach, dyskotekach, w firmach cateringowych i wszędzie tam, gdzie króluje gastronomia. Po zakończeniu pandemii na pewno więc będzie można przebierać w ofertach.