pon.. cze 24th, 2024

Mieszkanie w dużej aglomeracji miejskiej jaką jest Warszawa to z pewnością dobry wybór ze względu na dużo większe możliwości w znalezieniu lepiej płatnej pracy czy dobrej szkoły. Co w przypadku, gdy zamierzamy się przeprowadzić do spokojniejszego, cichszego miejsca, ale nie chcemy tracić kontaktu z miastem? Wtedy najlepszym wyborem będzie Konstancin-Jeziorna!

Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi

Park Zdrojowy

Park  to bezapelacyjnie miejsce warte odwiedzenia z pociechami. Na jego terenie znajdziemy aż 3 place zabaw dla najmłodszych, tężnię solankową (jedną z 6 w Polsce), boisko do siatkówki czy zadbane ścieżki rowerowe.

Szkoły

Konstancin-Jeziorna to także uznane i dobre szkoły i przedszkola do których możemy posłać nasze dzieci oraz żłobki, dla tych rodziców, którzy muszą pracować i nie mają z kim zostawić dziecka. Gdy chcemy, by nasza pociecha odebrała międzynarodowe wykształcenie, warto zastanowić się nad American School of Warsaw, gdzie realizuje się amerykański program nauczania oraz jest możliwość zdawania matury międzynarodowej.

Cisza i spokój

Konstancin-Jeziorna słynie z przepięknych, zielonych okolic, w których dominuje sielski klimat, a jednocześnie jest stamtąd bardzo blisko do Warszawy. Jeśli chcemy kupić nieruchomość to idealnym wyborem może być osiedle domów Groen. Domy usytuowane są przy Ogrodzie Botanicznym PAN i Parku Kultury. Osiedle tworzą eleganckie, nowoczesne i trwałe domy jednorodzinne, z przepięknym widokiem na staw, pomost i z własnym ogródkiem! Mimo tak pięknych okoliczności, nie jest to okolica w dzikiej głuszy, ponieważ wszędzie jest blisko. 

Piękne i zabytkowe wille

Konstancin to przede wszystkim dzielnica, gdzie co chwilę możemy natknąć się na przepiękne, bogato zdobione wille. Warto odwiedzić chociażby Willę La Fleur, zbudowaną w stylu art déco. Znajdują się tam rzeźby, prace malarskie oraz grafiki artystów polskiego i żydowskiego pochodzenia.

Drugą budowlą wartą odwiedzenia jest z pewnością willa Świt, zbudowana w stylu wczesnego modernizmu. Nazywana jest domem Stefana Żeromskiego, który kupił go od malarza Zdzisława Jasińskiego. W środku znajduje się muzeum poświęcone pisarzowi, a większość wyposażenia stanowią przedmioty będące niegdyś własnością Żeromskich.

A więc gdzie się kończy Warszawa i zaczyna… życie?

Konstancin-Jeziorna to idealne miejsce dla wszystkich ceniących spokój, ciszę i piękno przyrody, ale jednocześnie chcących zachować bliskość miasta Warszawy. To także piękne osiedla domów jednorodzinnych Groen, idealnych dla rodzin z dziećmi, które szukają odpoczynku od zgiełku miasta.