pon.. cze 24th, 2024

Każdy implantolog powinien umieć wykonywać zabiegi z zakresu gospodarowania tkankami miękkimi. Pozwala to na kompleksową opiekę nad pacjentem i umiejętność leczenia powikłań poimplantacyjnych. Dlatego też warto zwrócić uwagę na zaawansowane szkolenia multidyscyplinarne, które są dobrą okazją dla specjalistów, by nauczyć się między innymi przeprowadzania zabiegów z zakresu zarówno periodontologii, jak też chirurgii stomatologicznej i implantologii.

Szkolenia dla dentystów dotyczące gospodarowania tkankami miękkimi są szkoleniami praktycznymi. Prowadzący uczą, jak przeprowadzić najważniejsze zabiegi w obrębie tychże tkanek, a także pokazują wszelkie zagadnienia – zarówno najbardziej podstawowe, takie jak między innymi sposoby leczenia pacjentów implantologicznych z chorobami przyzębia, jak też i bardziej zaawansowane, to jest tworzenie łoża na wolny przeszczep dziąsła, pobieranie tkanki łączne i techniki szycia miejsca dawczego.

Gospodarowanie tkankami miękkimi, czyli zagadnienia szkoleniowe z bliska

Trwające najczęściej dwa dni szkolenia z technik gospodarowania tkankami miękkimi obejmują szereg kwestii, które pozwalają poszerzyć stomatologom swoją wiedzę i lepiej przyswoić tematykę z chirurgii stomatologicznej, implantologii i periodontologii. Wśród nich należy wymienić kwestię umieszczania implantów pod lub nad poziomem kości, wpływ budowy implantu oraz jego długości i średnicy na możliwości chirurgiczne i protetyczne. Oprócz tego, szkolenia pozwalają na pełne opanowanie technik i zabiegów takich jak wydłużanie korony klinicznej, scaling, wolny przeszczep dziąsła oraz tkanki, a także rootplaning otwarty. Cześć praktyczna to między innymi pobieranie przeszczepów dziąsła, wytworzenie łoża, pobieranie przeszczepu tkanki łącznej z podniebienia techniką koperty oraz analiza przypadków niecodziennych, z jakimi mogą zetknąć się, bądź już zetknęli uczestnicy szkolenia. Oprócz tego, obecni na szkoleniu mogą dowiedzieć się więcej o technikach szycia i usuwania źle osadzonych lub złamanych implantów.

Czas szkolenia

Zaawansowane szkolenia związane z gospodarowaniem tkankami miękkimi, a w tym chirurgią stomatologiczną, periodontologią oraz implantologią poruszają wiele bardzo ważnych kwestii, jednakże są to kursy bardzo intensywne, dlatego też najczęściej trwają one jeden weekend. To jednocześnie stanowi doskonałe udogodnienie dla każdego stomatologa. Nie trzeba bowiem brać zwolnienia, odmawiać wizyt ani na dłużej zamykać własną praktykę lekarską – szkolenia rozpoczynają się najczęściej w piątek, bądź w sobotę, a kończą w niedzielę. Co więcej, prowadzący bardzo często oferują także indywidualne konsultacje, które odbywają się do – zwykle – dwóch tygodni od zakończenia szkolenia.

Uczestnicy mają również dostęp do platformy e-learning, a w niej – do materiałów szkoleniowych w wersji elektronicznej, które obejmują między innymi zdjęcia, dokumenty, filmy i prezentacje nawet przez sześć miesięcy. Warto wspomnieć także, że kursanci dostaną również materiały szkoleniowe, a na zakończenie kursu – certyfikat, który potwierdza nabytą wiedzę i doświadczenie.

Inspirowane: dsi-edu.com – szkolenia z periodontologii