Grzejnik jest nieodłączną częścią systemu grzewczego w domu. W niektórych przypadkach można go zastąpić kominkiem, kurtyną cieplną czy ocieplaną podłogą, ale większość mieszkań wykorzystuje tradycyjną formę ogrzewania czyli klasyczny grzejnik. Grzejniki zwykle montowane są w każdym z pomieszczeń lokalu, chyba, że użytkownik zażyczy sobie inaczej. Dzięki takiemu złożonemu systemowi kaloryfery zapewniają jednakową temperaturę powietrza w całym mieszkaniu.
Grzejnik dekoracyjny do salonu
Obecnie najczęściej w domach stosuje się grzejniki płytowe, wykonane ze zgrzewanych płyt stalowych. To najmniej estetyczna wersja tego użytkowego i skutecznego wyposażenia. Od kilkunastu lat projektanci wnętrz starają się zastępować grzejniki płytowe znacznie bardziej atrakcyjnymi wersjami kaloryferów. Co więcej, zamiast ukrywać grzejniki w zabudowie czy przykrywać je długimi zasłonami montują je w najbardziej widocznych miejscach pomieszczenia i eksponują niczym atrakcyjne dzieło ścienne. Grzejniki dekoracyjne do salonu zmieniły swoją funkcję, a raczej poszerzyły obszar oddziaływania. Już nie tylko mają ogrzewać powietrze, ale powinny skupiać na sobie zainteresowanie, wnosić nowe barwy, urozmaicać wyposażenie wnętrz.
Grzejnik ozdobny, wiele kolorów i form
Oferta rynkowa grzejników ozdobnych przeznaczonych do pomieszczeń mieszkalnych pozwala na estetyczne dostosowanie ich do wiodącego stylu. Szczególnie salon jest pomieszczeniem, do którego grzejniki dobiera się niezwykle starannie. Ozdobne grzejniki żebrowe żeliwne, stylizowane na najwcześniejszą swoją wersję wpisują się w styl klasyczny, eklektyczny czy glamour.
Jednak najciekawszą ofertę tworzą grzejniki ozdobne w wersji nowoczesnej. Samą swoją formą wnoszą do wnętrza świeżość, minimalizm estetyczny i niezwykle ciekawe struktury. Nowoczesne grzejniki dekoracyjne przypominają rzeźby, lustra, naśladują rośliny czy zwierzęta. Przybierają dowolne kształty i kolory. Umieszczone w zasięgu wzroku stanowią ozdobny element wyposażenia wnętrz.
Wiszące na ścianie pionowe grzejniki z wpisanym w nie dekorem tworzą z nim odrębne dzieło, w którym z trudem można domyślić się funkcji grzewczej. Łączenie struktury grzejnika ozdobnego z elementem plastycznym pozwala na całkowitą dowolność wyboru i stworzenie unikalnego, niepowtarzalnego systemu ogrzewania mieszkania. W każdym z pomieszczeń można zaprojektować inny grzejnik, wykorzystujący przestrzeń jako tło i rzeźbiarski postument.
Grzejnik dekoracyjny do salonu umiejętnie wkomponowany w przestrzeń oszukuje zmysł wzroku i tworzy dowolną iluzje. Jednocześnie wprowadza kolor i ciekawą formę. Można więc ograniczyć dodatkowe elementy czysto estetyczne i skupić się na kreowaniu kompozycji, w której kaloryfery pełnią ważną rolę estetyczną.
Współczesne wzornictwo przemysłowe jak nigdy wcześniej pozwala łączyć funkcję użytkową i estetyczną w jednym projekcie. Umiejętne wykorzystanie potencjału jaki posiada grzejnik ozdobny w aranżacji przestrzeni mieszkalnej pozwala na kreowanie idealnej przestrzeni dla użytkownika.