pon.. cze 17th, 2024

Chcesz wynająć samochód w Warszawie, ale się boisz? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy? Obawiasz się, że warunki nie będą jasne i coś przykrego może z tego wyniknąć? Podpowiadamy, jak bezpieczne wynająć samochód w Warszawie.

Z jakiej wypożyczalni aut w Warszawie skorzystać?

Przede wszystkim, aby wypożyczyć samochód należy wiedzieć, gdzie się po niego udać. Dzisiaj firm, które oferują wynajem aut nie brakuje. Jednak jak to bywa, nie z każdą dobrze jest podpisać umowę. Firma firmie nierówna. Są takie, które nie mają doświadczenia lub warunki na jakich wypożyczają samochody są niejasne, czy nawet – podejrzane. Warto więc wybierając firmę, postawić na sprawdzoną, czyli taką, która ma kilkuletnie doświadczenie, więcej niż jedną filię, dużą flotę pojazdów różnych segmentów. Wynajem samochodów w Warszawie na jasnych warunkach sprawdź na wypozyczalnia-aut24.pl. Dowiesz się, jaki jest zakres ubezpieczenia i poznasz pozostałe istotne informacje. Dzięki temu będziesz spokojniejszy. A co tak właściwie warto sprawdzić, gdy chce się wynająć samochód w wypożyczalni?

Co sprawdzić zanim wynajmie się samochód z wypożyczalni?

Jest kilka ważnych kwestii, którym należy się przyjrzeć, gdy chce się wynająć samochód w wypożyczalni, tak w Warszawie, jak i w innych polskich miastach czy za granicą. Przede wszystkim istotna jest kwestia ubezpieczenia. Należy sprawdzić, co oprócz OC jest w podstawowej opcji, a także – czy można rozszerzyć zakres ubezpieczenia i o jakie możliwości. Warto nieco dopłacić, ale nie musieć ponosić kosztów w przypadku uszkodzenia lub kradzieży auta.

Istotne jest też to, czy trzeba wpłacić kaucję, w jakiej wysokości i w jaki sposób. Najczęściej pieniądze są zablokowywane na karcie kredytowej, ale zdarza się, że możliwe jest wpłacenie ich przelewem na konto lub w formie gotówki. Dobrze jest się jednak dowiedzieć, ile czasu potrwa zwrot kaucji, gdy odda się samochód w nienaruszonym stanie.

Warto sprawdzić, czy wypożyczalnia samochodów nie nakłada limitów kilometrów. W przeciwnym wypadku może być konieczność dopłacenia za ich przekroczenie.

Opłaty wymagać może oddanie pojazdu w innym miejscu niż się go pożyczyło. Dobrze jest to wcześniej ustalić z firmą. Te, które posiadają więcej niż jedną filię zwykle nie robią problemów, nawet jeśli oddaje się samochód w innym mieście.

Zdarza się, że dopłacić należy za to, że pojazd będzie użytkować druga osoba. Bywa, że opcja dodania drugiego kierowcy wymaga dokupienia dodatkowego ubezpieczenia.

W sytuacji, gdy planuje się jechać wypożyczonym samochodem za granicę, również należy ustalić warunki takiego wynajmu z wypożyczalnią. Ma tutaj znaczenie m.in. zakres ubezpieczenia.

Jak bezpiecznie wynająć samochód w Warszawie?

Gdy już wybierze się wypożyczalnię, zapozna się z warunkami wynajmu, ale jeszcze zanim podpisze się umowę, warto dokładnie sprawdzić stan pojazdu. Jeśli okaże się, że samochód posiada jakieś uszkodzenie lub zarysowanie, należy koniecznie poinformować o tym pracownika, który powinien uwzględnić ten fakt w protokole. W przeciwnym wypadku może się zdarzyć, że zostanie się później niesłusznie oskarżonym o uszkodzenie pojazdu i koszty naprawy zostaną pobrane z kaucji.