pon.. cze 17th, 2024

Imprezy są ważną częścią naszego życia. Lubimy spędzać czas na zabawie z rodziną, znajomymi czy tymi, których lubimy. Miło spożytkowany czas pozwala nam się wyluzować, nabrać sił. Aby impreza była ciekawa, musimy odpowiednio dobrać miejsce, muzykę, jedzenie. Często pomijanym punktem jest niestety kącik do zdjęć – a szkoda, bo potrafi rozgrzać gości.

Ciekawie zaaranżowany kącik do zdjęć zwróci uwagę gości, wprowadzi dodatkową rozrywkę oraz zapewni miłą pamiątkę w postaci fotografii. Przygotowując takie miejsce, po pierwsze zastanów się, jaki kolor lub motyw przewodni będzie Ci towarzyszył. Możesz na przykład nawiązać do uroczystości, jaką świętujesz. Gdy już tę decyzję podejmiesz, pomyśl nad wystrojem. Najpierw warto skupić się na tle. Proponujemy zakup kurtyny dekoracyjnej, którą w łatwy sposób można przytwierdzić do ściany. zapewni ona iście imprezowy klimat! Drugą opcją jest tło fotograficzne. Ma ono taką przewagę nad kurtyną, że może mieć nadruk lub wzór. Trzeba umieścić je na specjalnym stojaku, co powoduje dodatkowe koszty, jednak wygląda atrakcyjnie i jest trwalsze od kurtyny. Raz zakupione tło może Ci posłużyć przez długi czas i zdobić kolejne imprezy, tworząc niepowtarzalny i niezapomniany klimat.

Stwórz wyjątkowe dekoracje

Następnym etapem będzie dobór dekoracji i ozdób. Masz tutaj szeroki wachlarz możliwości. Możesz zawiesić girlandę z balonów, z papieru, z odpowiednim nadrukiem lub bardziej efektowną girlandę świetlną. Wartym uwagi dodatkiem będą kręte serpentyny. Możesz też rozważyć zawieszenie rozet różnych wielkości lub pomponów. Świecące lampiony też sprawdzą się dobrze. Kolejną ciekawą propozycją są balony z helem. Na urodzinach perfekcyjnie sprawdzą się balony w kształcie cyfr, a na innych uroczystościach balony kolorowe lub z pasującym nadrukiem, kształtem, wzorem. Oryginalnym pomysłem na dekorację będą zdjęcia na przykład z dzieciństwa, z młodości, z wakacji, a może nawet z gośćmi obecnymi na imprezie.

Gadżety w klimacie

Gdy mamy już przygotowane miejsce, gdzie będziemy robić sobie zdjęcia, należy zastanowić się nad dodatkami fotograficznymi. Prostymi i zarazem śmiesznymi akcesoriami są papierowe wąsy, brody, uśmiechy, oczy, alkohole czy inne wzory przymocowane do patyków. Każdy wybiera sobie gadżet, przykłada do twarzy i pozuje – świetna zabawa gwarantowana! Trudniejszym w przygotowaniu, ale sprawiającym dużą frajdę dodatkiem będą kostiumy, w które można się przebrać. Mogą to być sukienki księżniczek, stroje czarownic, piratów, policjantów, lekarzy czy złodziei. Musimy wziąć pod uwagę rozmiary gości, aby mogli oni zmienić strój i zrobić sobie ciekawe zdjęcie. Prostszą opcją będą nakrycia głowy lub szale. Możemy użyć kapelusza kowbojskiego, diademu, czapki ze śmigłem lub uszów zająca. Ogromne, neonowe szale boa też będą odpowiednie. Podczas robienia zdjęć można wystrzelić konfetti.

Pamiętaj również o sprzęcie fotograficznym oraz osobie, która wykona zdjęcia. Jest to ważne, jeśli nie chcemy, żeby ujęcia z imprezy były słabej jakości lub były zamazane czy niewyraźne. Możesz wynająć profesjonalnego fotografa, który dysponuje odpowiednim sprzętem, albo poprosić znajomego, który wykona zdjęcia. Wystarczy do tego smartfon z dobrą kamerką.