pon.. cze 17th, 2024

Zarządcy boisk trawiastych robią wszystko, aby stan murawy pozwolił na komfortowe rozgrywanie meczów. Tymczasem wystarczy sięgnąć po prosty w użyciu sprzęt, aby murawa cieszyła oko kibiców i zawodników. Jak to zrobić i który zraszacz sprawdzi się najlepiej?

Funkcjonalne zraszacze do trawy

To urządzenia, których zadaniem jest automatyczne rozpylanie wody. Nowoczesne sprzęty wyróżniają się bardzo wysoką skutecznością i są niezwykle proste w obsłudze. Zraszacze do trawy otrzymać można w różnych wariantach, dlatego przed dokonaniem wyboru należy zapoznać się ze szczegółową specyfikacją interesujących modeli.

Zraszacze do trawy różnią się więc systemem działania, metodą podłączania czy zasięgiem nawadnianej powierzchni. Na szczęście oferta polecanych producentów jest na tyle bogata, że każdy znajdzie idealne rozwiązanie zarówno na boisko piłkarskie, jak i do ogrodu.

Zraszacz na boisko – jaki model wybrać?

Kluczowym kryterium przy wyborze sprzętu na boisko powinien być zasięg. Właśnie dlatego zarządcy obiektów sportowych tak chętnie stawiają na zraszacz wahadłowy. Taki model znakomicie sprawdza się przy nawadnianiu prostokątnych oraz kwadratowych powierzchni. Ponadto jest lekki i bardzo łatwy w przenoszeniu.

Warto dodać, że  zraszacz wahadłowy nawadnia równomiernie, dzięki czemu optymalna ilość wody dociera w każde miejsce murawy. Wystarczy tylko korzystać z urządzenia zgodnie z instrukcją
i pamiętać o kilku dobrych praktykach, aby zatroszczyć się o perfekcyjny stan boiska.

Jak nawadniać skutecznie?

Nowoczesne zraszacze do trawy sprawią, że boisko zawsze będzie wyglądać korzystnie. Znajdą zastosowanie szczególnie podczas suszy, gdyż pozostałe metody mogą być nieskuteczne, a w dodatku bardzo czasochłonne.

Efektem właściwego nawadniania jest grunt wilgotny na głębokości 10-15 cm. Dzięki temu korzenie sprawnie się rozrastają, a trawa jest bardziej odporna na deptanie. Wówczas rozgrywki piłkarskie stanowią czystą przyjemność dla zawodników i kibiców.

Efektywne działanie zapewni zraszacz wahadłowy uznanego producenta. Dziś zdecydowanie warto sięgać po nowoczesne urządzenia, które działają perfekcyjnie w każdych warunkach. Starsze modele niekiedy zawodzą, a brak właściwego nawodnienia może sprawić, że murawa nie będzie nadawała się do gry.

Jak kupić dobry zraszacz wahadłowy?

Przed zakupem zraszacza wahadłowego należy sprawdzić specyfikację techniczną, w której znaleźć można wszystkie szczegóły na temat wymiarów urządzenia, wariantów pracy czy zasięgu działania. Dzięki temu wybór modelu na każde boisko trawiaste nie będzie trudnym zadaniem.

Kolejnym ważnym aspektem jest jakość wykonania. Zdecydowanie warto sięgnąć po solidne urządzenie, które posłuży przez długie lata. Dobrze więc wybrać model z aluminiową rurą oraz metalową podstawą. Ponadto należy rzucić okiem na komfort użytkowania. Dziś wszystkie nowoczesne zraszacze do trawy pozwalają na szybkie i sprawne ustawienie perforowanych funkcji i zapewniają bardzo wysoką skuteczność.

inspiracja: cellfast.com.pl – akcesoria ogrodowe