pon.. cze 24th, 2024

Melasma zazwyczaj dotyka kobiety po 30. roku życia. Jest to schorzenie polegające na występowaniu przebarwień najczęściej w okolicach górnej wargi, na czole albo na policzkach. Powstałe przebarwienia nie są stanami zapalnymi, jednak jeśli nie zostaną one usunięte, z czasem zaczną wyglądać bardzo nieestetycznie. Jakie są powody powstawania melasmy? Czy można skutecznie pozbyć się tych przebarwień? W jaki sposób?

Przyczyny powstawania melasmy

Powody powstawania u niektórych osób melasmy są różne. Może być ona wynikiem zmian hormonalnych albo schorzeń tarczycy. Z tego względu warto skonsultować się z lekarzem oraz wykonać niezbędne badania, które pomogą postawić diagnozę. Inną przyczyną melasmy może być zbyt długie przebywanie na słońcu. Zdarza się też, że melasma pojawiła się w wyniku przyjmowania niektórych leków.

Czym jest laser Picosure?

Dotychczas melasmę próbowano zwalczać poprzez złuszczanie skóry. Jednak ta metoda nie przynosiła takich efektów jak zabiegi laserem Picosure. Wykorzystuje on unikalną technologię wiązki lasera o najkrótszej długości. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie praktycznie bezbolesnych zabiegów, które są szybkie i jednocześnie skuteczne. Po laserze Picosure pacjent ma skrócony do minimum czas rekonwalescencji w porównaniu do innych zabiegów. Zatem ta metoda jest zaliczana do najszybszych, najbardziej komfortowych oraz przynoszących najbardziej zadowalające efekty.

Jak przebiega zabieg laserem Picosure?

Zabieg laserem Picosure nie powoduje nieprzyjemnego uczucia u pacjenta. Wiązka światła jest tak dobrana, że pozwala na głębokie wnikanie w skórę, ale jednocześnie nie wymaga długiego czasu poddawania się promieniom lasera. To pozwala na uniknięcie niekomfortowego uczucia ciepła i całkowicie niweluje ryzyko poparzenia. Zabieg rozpoczyna się od założenia specjalnych okularów, które chronią oczy pacjenta przed promieniami lasera. Następnie skóra objęta zmianami wynikającymi z powstania melasmy jest naświetlana piko sekundową wiązką lasera, zatem nie potrzebny jest długi kontakt ze skórą. Fragment po fragmencie, skóra jest stymulowana przy pomocy specjalnego urządzenia, które emituje wiązkę lasera. Długość zabiegu jest uzależniona od wielkości przebarwień, które należy usunąć.

Laser Picosure swoim działaniem rozbija cząstkę barwnika i w efekcie doprowadza do usunięcia przebarwienia. Po zabiegu należy chronić skórę twarzy przed promieniowaniem słonecznym. Najlepiej jest całkowicie zrezygnować z przebywania na słońcu. Jeśli uniknięcie kontaktu z promieniami słonecznymi jest niemożliwe, należy używać kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Ile serii zabiegów należy przeprowadzić?

Usuwanie przebarwień Picosure wymaga kilku zabiegów w stałych odstępach czasowych. Liczba sesji jest ustalana na podstawie wielkości oraz stopnia nasilenia melasmy. Jednak pierwsze pozytywne efekty widoczne są już po pierwszej serii naświetlania laserem Picosure. Chcąc pozbyć się melasmy oraz nieestetycznych, szpecących twarz przebarwień, warto skorzystać z tej najnowszej techniki i cieszyć się piękną, zdrową cerą. Przebarwienia znikają z twarzy na stałe.

Inspirowane: klinikakrajewski.pl – usuwanie rozstępów Radom