pon.. cze 17th, 2024

Hurtownie internetowe są nowoczesną formą zaopatrywania rynku w towary. Dzięki swojej elastyczności mogą oferować towar z dowolnego miejsca na świecie. Brak przypisania takiego dostawcy do regionu ułatwia prowadzenie interesów niezależnie od branży. W zależności od modelu handlowego hurtownie internetowe mogą być przedstawicielami konkretnych marek lub same szukać dostawców towarów do swojej oferty. W ten sposób powstaje sieć połączeń pomiędzy producentami a odbiorcami detalicznymi. Hurtownia w tym zakresie oferuje swoje kontakty i reklamę w postaci prowadzonej przez siebie strony internetowej sprzedaży hurtowej.

Alternatywne modele zaopatrzenia dla hurtowni

Oprócz ofert bezpośrednich od producentów hurtownie mogą uzupełniać swój towar w inny sposób. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup stocków magazynowych. Ten kanał dostaw może być bardzo opłacalny ze względu na niską cenę zakupu. Stocki magazynowe są to towary oferowane przez producentów i handlowców w ramach regulowania swoich stanów magazynowych. Mogą być to końcówki serii lub towar, który nie znalazł nabywców. Dodatkowo często oferowane są produkty sezonowe. Ofertę dostępnych stocków znajdziemy za pomocą platform sprzedażowych, które mogą być jednocześnie hurtowniami internetowymi. Można również samodzielnie poszukiwać takich ofert w internecie i odsprzedawać je dalej we własnej hurtowni internetowej. To szybki sposób na duże zakupy jednorodnego towaru co ułatwia sprzedaż.

Zalety

Z racji tego, że towar kupowany jest w dużych partiach, możliwa jest jego niska cena jednostkowa. Zwiększa to możliwości kreowania marży w hurtowni internetowej. Duża gama takich ofert na rynku pozwala na dobór asortymentu do preferencji dotychczasowych klientów hurtowni. Często są to ofert składane w imieniu klienta detalicznego. W ten sposób można również planować dostawę zakupionego towaru do punktu docelowego. Na takich transakcjach zyskuje również hurtownia, która ma większy wachlarz ofert przyciągających nowych klientów.
Stocki umożliwiają pozyskanie nietypowego lub markowego towaru w cenach producenta. Widać to głównie w branży odzieżowej, gdzie często marki organizują sezonowe wyprzedaże stanów magazynowych. W tym wypadku hurtownia ma większą pewność znalezienia klientów na taki towar. Przewagą konkurencyjną hurtowni może być oferta sprzedaży stocków z innych regionów – produkty mogą posiadać odmienne parametry i prezentować się inaczej niż te oferowane na lokalnym rynku. Mogą one być lepsze jakościowo i posiadać inne wyposażenie.

Ekonomiczne rozwiązania

Towar pozyskany ze skupów stocków magazynowych umożliwia rozwój firmy i zwiększenie poziomu sprzedaży. Często towar jest przechowywany w magazynach hurtowni, przez co nie ma kosztów związanych z prowadzeniem tradycyjnych punktów sprzedaży. Nową możliwością, którą daje skup stocków magazynowych, jest oferowanie towaru bezpośrednio z magazynu sprzedającego własne zapasy. W tym wypadku hurtownia pełni rolę pośrednika i pobiera marżę za usługę związaną z wykonywaniem transportu i obsługi zlecenia. W wielu przypadkach takie punkty mogą być zlokalizowane na innych kontynentach. W ramach hurtowni można prezentować wiele różnych stocków i łączyć je w oferty dla zainteresowanych odbiorców.

Hurtownie internetowe muszą mieć w ramach swoich działań również pozyskiwanie towarów przez skup stocków magazynowych. Tylko łącząc różne źródła dostaw, są w stanie konkurować na rynku i elastycznie reagować na potrzeby klientów.

Inspirowane: Maxx10group.pl – sprzedaż nadwyżek magazynowych