pon.. cze 17th, 2024

Sprzątaniem dużych powierzchni zwykle zajmują się profesjonalne firmy sprzątające. Ponieważ właściwe uporządkowanie biura, magazynu, czy restauracji wymaga posiadania profesjonalnego sprzętu oraz wysokiej klasy detergentów. Jednak znając podstawowe zasady czyszczenia przestronnych pomieszczeń, będziemy mogli również z łatwością uporać się z każdym bałaganem. Zatem, jak zaplanować sprzątanie dużego lokalu?

Profesjonalne akcesoria do sprzątania

Sprzątając lokale użytkowe, warto zaopatrzyć się w praktyczne akcesoria do sprzątania, czyli produkty o większej pojemności i wydajności, za pomocą których można bez problemu wyczyścić pomieszczenia o bardzo dużej powierzchni. Szukając dobrej jakości preparatów, możemy rozważyć zakup takich środków jak clinex glass do mycia szyb i luster oraz zamówić profesjonalną chemię do podłóg. Ważne by wybrane detergenty dobrze się rozprowadzały po każdej powierzchni i skutecznie czyściły dany obszar, nie pozostawiając smug. Natomiast do mycia wyjątkowo dużych okien, warto kupić profesjonalny sprzęt. Ponieważ taki sprzęt do mycia okien sprawi, że sprzątanie będzie bardziej efektywne i mniej obciążające dla naszych rąk, czy kręgosłupa.

Jak szybko uporać się z bałaganem?

Sprzątanie dużych powierzchni jest pracochłonne, nawet jeśli posiadamy odpowiednie akcesoria do sprzątania, dlatego warto znać podstawowe sposoby na szybkie uporanie się z bałaganem. W tym celu należy w pierwszej kolejności pozbierać wszystkie pozostawione na wierzchu przedmioty typu kubki, naczynia, ubrania, dokumenty i odłożyć je na miejsce. Następnie powinniśmy przetrzeć na mokro blaty i opróżnić kosze na śmieci. W tak odświeżonym pomieszczeniu będziemy mogli z powodzeniem użyć chemii profesjonalnej do podłóg oraz innych niezbędnych detergentów.

Od czego zacząć sprzątanie dużych powierzchni?

W sprzątaniu dużych pomieszczeń najważniejsza jest systematyczność i skrupulatne zaplanowanie każdej czynności. Dlatego nie można rozpocząć sprzątania biura od mycia, czy odkurzania podłóg. Ponieważ, aby sprzątanie było w pełni efektywne, należy najpierw wyczyścić powierzchnie znajdujące się najwyżej w danym pomieszczeniu, a dopiero potem stopniowo schodzić do niższych kondygnacji. Wówczas cały brud spadnie na dół i nie trzeba będzie dwukrotnie czyścić tego samego miejsca. Co jednocześnie będzie się wiązało z mniejszym zużyciem wybranych detergentów, a chemia profesjonalna do podłóg posłuży nam na dłużej.

Harmonogram sprzątania

Sprzątanie dużych powierzchni będzie dużo prostsze, jeśli stworzymy sobie codzienny i tygodniowy harmonogram. W takim grafiku należy dokładnie określić, kiedy będziemy wykonywać poszczególne czynności. Wówczas z łatwością uda nam się utrzymać w wybranym miejscu względny porządek.

Podsumowując, porządkowanie przestronnych pomieszczeń musi być poprzedzone przygotowaniem odpowiednich akcesoriów do sprzątania oraz stworzeniem stosownego planu. Rozpoczynając sprzątanie, nie zapominajmy również o podstawowych zasadach utrzymania czystości, które pomogą nam szybko uporać się z każdym bałaganem niezależnie od wielkości danego lokalu.