pon.. cze 24th, 2024

Przewóz ciężkich i wielkogabarytowych przedmiotów może być wyzwaniem. Jak zorganizować taki transport i jakie pojazdy wykorzystać, aby przewóz ładunku był szybki, bezpieczny i generował jak najmniej problemów?

HDSy — do przewozu ciężkich i wielkogabarytowych ładunków

Organizacja przewozu ciężkich ładunków wymaga zastosowania pojazdów, które poradzą sobie z ciężarem oraz wielkimi gabarytami. Doskonale w tej kwestii sprawdzą się hydrauliczne dźwigi samochodowe, które oprócz dużej ładowności wyposażone są w hydrauliczny dźwig pozwalający na załadunek i rozładunek ciężkich przedmiotów bez potrzeby dodatkowego angażowania dźwigu. Pojazdy te posiadają dużą skrzynię ładunkową, na której można przewozić szeroki zakres materiałów i przedmiotów. HDSy doskonale sprawdzają się w transporcie maszyn i urządzeń, materiałów budowlanych typu kręgi betonowe, drewno, studnie, kamienie czy długa stal. Można jest z powodzeniem wykorzystać do przewozu rusztowań, konstrukcji wykonanych ze stali i drewna czy szalunków. Ciężarówki z dźwigiem sprawdzą się również w transporcie płyt drogowych, elementów więźby dachowej, agregatów prądotwórczych czy szkła. Często wykorzystywane są do przewozu kontenerów biurowych, sanitarnych czy kontenerów na odpady. Ciężarówki z dźwigiem mogą przewozić także maszyny budowlane — zarówno te niewielki typu minikoparko-ładowarka, jak i te duże typu komarka czy walec. Do tych ostatnich wykorzystuje się tzw. niskopodwozia, które pozwalają na szybki załadunek maszyn i przewiezienie ich nawet w odległe miejsca (na przykład budowę oddaloną o kilkaset kilometrów). Różnorodność zastosowań sprawia, że HDSy są powszechnie stosowane w wielu branżach — w tym budowlanej, transportowej, rozrywkowej/iventowej itp. 

Warto podkreślić, że na rynku dostępnych jest wiele modeli hydraulicznych dźwigów samochodowych. Różnią się one zarówno udźwigiem, jak i ładownością. W efekcie z łatwością można dobrać pojazd dostosowany do realizacji zaplanowanych działań. 

Wynajem HDSa — prosty i tani sposób na przewóz ładunków wielkogabarytowych

Aby korzystać z możliwości, jakie dają hydrauliczne dźwigi samochodowe, nie trzeba kupować ich na stan firmy — z powodzeniem można je wypożyczyć w specjalistycznych firmach. To wygodna i tania alternatywa. Samochód z dźwigiem możesz pożyczyć na określony czas. Co więcej, firma wynajmie go z doświadczonym operatorem i kierowcą zarazem, który nie tylko posiada stosowne uprawnienia, ale również sprawnie zrealizuje wskazane prace. 

Jak zorganizować transport ładunków ciężkich? Warto, żebyś odpowiednio zaplanował cały proces, dzięki czemu wszystko odbędzie się sprawnie i bezpiecznie. Pierwszym krokiem powinno być poznanie wymagań dotyczących transportu — sprawdź, jaki ładunek będziesz przewozić, określ jego wymiary, wagę i specyfikację. Inaczej będziesz przewozić kontener z odpadami, a inaczej tafle szklane. Znając wymiary i wagę ładunku będziesz mógł dobrać odpowiedni samochód z dźwigiem do realizacji swoich potrzeb. Jeśli nie masz pewności, jaki HDS powinieneś wybrać, z pewnością pracownicy firmy wynajmującej te pojazdy doradzą najlepsze rozwiązanie. Decydując się na transport ciężkiego ładunku za pomocą HDSa musisz uwzględnić warunki drogowe — na przykład ograniczenia w zakresie dopuszczalnego ciężaru samochodu. Jeśli planujesz przewóz ciężkiego ładunku na dużą odległość, sprawdź, czy nie będziesz potrzebować dodatkowych zezwoleń na taki transport. Uważnie zaplanuj trasę przewozu, uwzględniając ograniczenia wagowe, wysokościowe czy drogowe. Pamiętaj o właściwym zabezpieczeniu ładunku — tu przydadzą się pasy lub łańcuchy mocujące, które zabezpieczą ładunek przed zsunięciem się z naczepy. Zwróć uwagę również na równomierny rozkład obciążenia skrzyni ładunkowej. 

Przy wynajmie hydraulicznego dźwigu samochodowego możesz zawsze liczyć na wsparcie pracowników firmy wynajmującej maszyny. Ich doświadczenie pozwoli Ci zrealizować każdy przewóz bezpiecznie i szybko.