pon.. cze 17th, 2024

Wiosna to pracowity czas dla ogrodników i właściciel działek. W tym czasie praca na dworze wrze, a ogrody zamieniają się w krainę życia. Wszystkie rośliny budzą się do życia. To czas kiedy możemy zmienić coś w naszym otoczeniu i upiększyć nasz ogród na zbliżające się wielkimi krokami lato.

Nowe sadzonki:

To najlepszy czas na posadzenie w swoim ogródku nowych roślin. W tym czasie można sadzić większość drzew i krzewów. Dobrym wyborem będzie również, posadzenie roślin cebulkowych i bulwiastych. Szybko zakwitną i nie potrzebują wymagającej pielęgnacji. Sadzenie drzewek owocowych na wiosnę, także jest dobrym wyborem. W tym czasie rośliny, mają idealne warunki do przyjęcia się i ozdabiania naszego ogrodu. Najlepiej wybierać rośliny, które są wielosezonowe, by przetrwały one przyszłą zimę i nagłą zmianę temperatury. To zapewni nam pięknie prezentujący się ogród na długi okres czasu.

Meble ogrodowe:

Nie trzeba ich robić samemu, ponieważ o tej porze roku w sklepach jest wiele ciekawych ofert. Jednak wybranie mebli ogrodowych na wiosnę i wprowadzenie ich na podwórko, to doskonały czas. Majówka to czas na grilla, więc stół i miejsce dla wszystkich gości, jest niezbędne. Dlatego wartko zaopatrzyć swój ogród w meble ogrodowe. Z łatwością można je zrobić samemu, lub kupić już gotowe. Taka decyzja zapewni nam idealne miejsce, gdzie będziemy mogli spędzić czas na świeżym powietrzu i cieszyć się pierwszymi promieniami słońca.

Sadzenie trawy:

Ogrody z zasianą, zieloną i soczystą trawą wyglądają przepięknie. A wiosna, to idealna pora na odnowienie swojego trawnika. Taka zmiana nie jest kosztowna i nie zajmuje wiele czas, za to daje niezwykle spektakularne efekty. Taka trawa jest wolna od chwastów i kwiatów łąkowych, które mogą dodać pracy, przy porządkach ogrodowych. Ta zmiana na pewno sprawi, że ogród wygląda pięknie i jest to zmiana, która da efekty nawet na kilka lat. Zasiana trawa znacznie mniej, przepala się na słońcu. Więc przez cały rok wygląda na świeżą i soczystą.