pon.. cze 17th, 2024

Dzięki wysokiej jakości wykonania, laptopy biznesowe cały czas cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników, którym zależy na zakupie wytrzymałego sprzętu o nienagannym designie. Dell Latitude 5410 to urządzenie, które poza elegancją i smukłością wyróżnia się także wykorzystaniem nowoczesnych komponentów oferujących świetną wydajność podczas codziennej pracy oraz czasu przeznaczonego na rozrywkę.

Uznany producent

Dell to firma, która od wielu lat cieszy się bardzo dobrą renomą wśród klientów na całym świecie. Wykorzystywane do produkcji laptopów materiały charakteryzują się wysoką jakością, przez co sprzęt jest zawsze bardzo dobrze spasowany oraz cechuje się odpowiednim wykonaniem. Zaawansowana technologia produkcji pozwala tworzyć urządzenia, które mimo obecności topowych podzespołów, wyróżniają się na tle konkurencji niewielką wagą, wynosząca w przypadku laptopa Latitude 5410 jedynie 1,52 kg (razem z baterią).

Wydajne podzespoły

Dell Latitude 5410 i5i 16GB 512GB został wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel Core i5-10210U o maksymalnym taktowaniu do 4.4 GHz. Procesory Intela dziesiątej generacji to jednostki, które dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym dysponują pokaźnymi zasobami mocy obliczeniowej. Dzięki temu bardzo dobrze radzą sobie nawet w przypadku obsługi skomplikowanych programów. Za grafikę w Latitude 5410 odpowiada zintegrowana karta graficzna Intel UHD Graphics, która radzi sobie bardzo dobrze z różnego rodzaju multimediami oraz codzienną pracą. Producent zadbał także o odpowiednią ilość pamięci operacyjnej. Na pokładzie znajduje się aż 16 GB pamięci RAM o taktowaniu 3200 MHz, dzięki czemu sprzęt doskonale radzi sobie z równoczesną obsługą kilku programów. Dodatkowo obecność szybkiego dysku SSD o pojemności 512 GB jest gwarantem wydajniejszej pracy systemu przez co laptop spisuje się znacznie lepiej niż jednostki wyposażone w dyski talerzowe.

Wygodny ekran

Podstawą przyjemnej pracy na laptopie jest odpowiednio dobrana matryca, która nie będzie w znaczący sposób nadwyrężać wzroku użytkownika. Dell Latitude 5410 został wyposażony w 14 calowy ekran wykonany w technologii IPS o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080) i częstotliwości odświeżania obrazu wynoszącej 60 Hz. Takie parametry sprawiają, że wyświetlane barwy charakteryzują się bardzo dobrą intensywnością oraz świetnymi kątami widzenia. Laptop posiada również specjalną matową powłokę, która poprawia widoczność obrazu w bardzo silnym słońcu. Dodatkowo użytkownik ma możliwość korzystania ze specjalnej funkcji SafeScreen, która skutecznie chroni oczy przed szkodliwym dla wzroku niebieskim światłem emitowanym przez różnego typu ekrany.

Wydajna bateria

Dell Latitude 5410 może pochwalić się obecnością wysokiej jakości akumulatora, dzięki któremu praca w miejscach z ograniczonym dostępem do prądu nie powinna stanowić większego problemu. Dodatkowo sprzęt został wyposażony w technologię ExpressCharge, która pozwala na naładowanie urządzenia do poziomu 80% pojemności baterii w ok. 60 minut.

Bogactwo portów

Laptopy biznesowe przez swoich użytkowników często są doceniane za dostęp do dużej ilości różnego typu złączy, które oferują bardzo szeroki wachlarz możliwości. Dell Latitude 5410 został wyposażony między innymi w aż 3 wejścia USB 3.0, jedno złącze USB 3.1 Typ C obsługujące technologię Thunderbolt, czytnik kart pamięci oraz wyjście HDMI, dzięki któremu istnieje możliwość podłączenia do laptopa zewnętrznego wyświetlacza. Producent zadbał także o podświetlaną klawiaturę w urządzeniu, co znacząco ułatwia pracę w przypadku ograniczonego dostępu do światła.