pon.. cze 24th, 2024

Lato tuż za rogiem, a co za tym idzie coraz więcej osób, zamiast spędzać czas w domu, wybiera rekreację na świeżym powietrzu. Temperatury są coraz wyższe, toteż świetnym pomysłem jest wypoczynek nad wodą. Co możemy zrobić, aby uczynić taką rekreację jeszcze przyjemniejszą? Odpowiedź jest prosta – wystarczy zadbać o pomost pływający. To rozwiązanie w coraz większym stopniu wypiera tradycyjne i ciężkie pomosty, a dzięki szerokiemu wyborowi produktów, każdy – nawet najbardziej wymagający użytkownik – znajdzie coś dla siebie. Zarówno osoby prywatne, które posiadają dostęp do jeziora, jak i właściciele restauracji czy hoteli położonych nad wodą, chcący uatrakcyjnić swój teren.

 

Firma ELPLAST+ od ponad 30 lat zajmuje się produkcją wyrobów z tworzywa sztucznego. Wśród szerokiej gamy dostępnych produktów znajdują się m.in. pomosty pływające.

W zależności od naszych potrzeb oraz specyfiki linii brzegowej, powinniśmy wybrać odpowiedni model. Jednym z dostępnych rozwiązań są modułowe pomosty pływające, które są dostępne w dwóch wersjach. Pierwszy typ stanowią pomosty serii niskoburtowej (N), które są przeznaczone przede wszystkim dla kajakarzy i wioślarzy, ponieważ poziom pomostu nie wystaje zbyt wysoko ponad lustro wody, co umożliwia im wsiadanie i wysiadanie z pojazdów pływających, bez potrzeby wyprowadzania go na brzeg. Drugi typ pomostów to pomosty serii wysokoburtowej (W). To rozwiązanie doskonale sprawdza się w roli budulca przystani dla jachtów i łodzi żaglowych, basenów pływających oraz pomostów wędkarskich.

 

Modułowe pomosty pływające można również wykorzystywać do budowy zamkniętych kąpielisk na akwenach. Możliwość instalacji dodatkowych elementów oraz antypoślizgowa powierzchnia pozwala stworzyć bezpieczne miejsce do kąpieli i wypoczynku. Pomosty tego typu są niezwykle łatwe w montażu. Całość procesu instalacji wymaga kilku godzin i nie powoduje konieczności korzystania z ciężkiego sprzętu, czy wykwalifikowanej ekipy fachowców. Dzięki niezwykłej lekkości poszczególnych elementów, także demontaż oraz transport i zabezpieczenie pomostu po sezonie nie sprawią nam trudności,

Co więcej, modułowe pomosty pływające nie wymagają konserwacji, co jest niezbędne w przypadku tradycyjnych drewnianych pomostów. Pomosty nie zanieczyszczają środowiska. Dodatkowo, pomosty polietylenowe mogą zostać poddane procesowi recyklingu.

Wykonane z tworzywa sztucznego pływaki, które są podstawą budowy pomostów, to elementy, które cechuje odporność na działanie czynników atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Ich modułowa konstrukcja umożliwia tworzenie dowolnych konfiguracji z sezonu na sezon, a co za tym idzie budowanie na ich podstawie przystani cumowniczych, pomostów rekreacyjnych czy kładek spacerowych. Wszystko zależy od wyobraźni i potrzeb nabywcy, i wypoczywających nad wodą osób oraz specyfiki linii brzegowej.

 

Modułowe pomosty pływające stanowią świetną inwestycję, która z pewnością sprawdzi się i przypadnie do gustu każdemu, kto lubi wypoczywać nad brzegiem jeziora czy rzeki.

Inspiracja: ElPlastplus.pl – produkcja pomostów pływających.