pon.. cze 24th, 2024

 

Mokotów to jedna z 18 dzielnic Warszawy, którą zamieszkuje ponad 200 tysięcy mieszkańców. Ta liczba wydaje się być uzasadniona, ponieważ Mokotów jest uznawany za jedno z najbardziej prestiżowych miejsc na planie stolicy. Dzielnica zachwyca nie tylko swoim wyglądem, lecz także funkcjonalnością i historią. 

Zachwyć się jej przeszłością…

Malutka wioska Mokotów, powstała około 1367 roku, w niczym już nie przypomina tętniącej życiem, współczesnej dzielnicy, którą możemy oglądać obecnie. Na przestrzeni wieków przeżywała swoje wzloty i upadki, co owocuje dziś imponującym bogactwem historycznym. Pierwszym dużym ciosem dla tamtejszych terenów był okres Potopu Szwedzkiego, kiedy to znaczna część ludności została zamordowana, a architektura poważnie uszkodzona. Swoją świetność odzyskała w XVII i XVIII wieku z pomocą rodziny Czartoryskich. Od 1916 roku Mokotów został oficjalnie włączony w granice Warszawy. Mimo ogromnych zniszczeń wywołanych przez II Wojnę Światową, dzielnica ta zachowała się jako jedno z mniej zniszczonych lokacji w Warszawie.

Zachwyć się jej wyglądem…

To, co przyciąga do Mokotowa to niewątpliwie architektura i niepowtarzalny, wielkomiejski klimat. Zaczynając od Łazienek Królewskich, które ostatnio przyciągają w swoje zielone ścieżki coraz więcej porannych i wieczorowych biegaczy, można rozpocząć wyliczanie wielu estetycznych atutów tej dzielnicy. Sąsiadując z brzegiem Wisły, ma do zaoferowania dużo terenów zielonych idealnych na weekendowe wycieczki i odpoczynek. Park Arkadia, Morskie Oko czy Dreszera to nie jedyne miejsca, w których można cieszyć się kontaktem z naturą. Różnorodna zabudowa tamtejszych terenów pozwala na przeniesienie się w czasie w mgnieniu oka. Szare kamienice z wielkiej płyty, odrestaurowane wille miejskie, przeszklone wieżowce, a także budynki iście z przemysłowego terenu to nie jedyne typy zabudowań, które można tu spotkać.

Zachwyć się jej możliwościami…

Już od wielu lat Mokotów jest najchętniej wybieraną dzielnicą do zamieszkania. Wspaniałe widoki, historia i architektura to jej niewątpliwe zalety, lecz to, co  ostatecznie do niej przekonuje to szeroka paleta różnych aktywności, które ona zapewnia. Pływalnie, kina, parki trampolin czy restauracje serwujące smaki z całego świata zadowolą osoby w każdym wieku. Studenci ucieszą się z bliskości m.in. Politechniki Warszawskiej i Głównej Szkoły Handlowej. Dobrze rozwinięta komunikacja zbiorowa pozwala na sprawne przemieszczanie się w obrębie Mokotowa, a także- z pomocą metra w odleglejsze zakątki Warszawy.

Jedno jest pewne – ta dzielnica ma nieodparty urok i każdy znajdzie tam coś dla siebie. Jeśli zatem szukasz nowego, nietuzinkowego miejsca do zamieszkania – sprawdź koniecznie nową inwestycję: https://nowepoludnie2.pl/ .

Właśnie tu, w południowej części Stegien, przy ul. Śródziemnomorskiej 37 powstanie Nowe Południe 2. To budynek wielorodzinny z widokiem, od strony północnej, na rozległy zielony skwer, a od południa – z dostępem do al. Wilanowskiej. Bliskość ważnych arterii, jak al. Wilanowska i al. Sikorskiego, zapewnia wygodną komunikację z centrum miasta oraz obszarami biznesu na Służewcu i w okolicach Okęcia. Kilkanaście linii autobusowych, szybki dostęp do stacji Metro Wilanowska (w zależności od pory dnia zajmuje od 5 do 15 minut) oraz rozwinięta sieć ścieżek rowerowych wraz ze stacjami rowerów miejskich dają szerokie możliwości wyboru najbardziej dogodnego środka komunikacji.