pon.. cze 24th, 2024
Wybierając się na wyprawę motocyklową warto zadbać o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Cokolwiek by się nie działo – kartę debetową, powerbank i smartfon trzeba mieć zawsze ze sobą. Jednakże jeżeli jesteś bardziej zapobiegliwym motocyklistą to na pewno wiesz, że warto wcześniej sumiennie przygotować się do dłuższej podróży. Jest kilka najważniejszych elementów ekwipunku o których wprost nie wypada zapomnieć – jeżeli oczywiście chcesz żeby twój wyjazd przebiegał bez większych niespodzianek.

Pakujemy się na wyjazd motocyklowy – podstawowe wyposażenie

Wybierając się w podróż po kraju, na kilka dni i nocując w hotelu lub agroturystyce pod miastem – odpada nam konieczność pakowania i wożenia ze sobą całego campingowego osprzętu, który bardzo komplikuje nie tylko możliwości pakowności motocykla ale i komfort jazdy oraz zwiększa ciężar jednośladu. Dysponując sporym tankbagiem (torbą na bak) i sakwami bocznymi możesz bez najmniejszego problemu spakować niezbędne rzeczy na wyjazd, a przy okazji zawsze znajdziesz miejsce na zupełnie nikomu nie potrzebne pamiątki i „durnostojki” przywożone z wojaży po kraju. Odkąd każdy dysponuje smartfonem z GPS-em, a dodatkowo masz spakowany wcześniej wymieniony powerbank – masz pewność, że papierowa mapa jest zupełnie zbędna.

Pakujemy kufry, sakwy i co tam mamy

W ferworze pakowania nie można zapomnieć o obuwiu na zmianę, ponieważ po kilku godzinach podróżowania zmiana butów motocyklowych na zwykłe okazuje się niekiedy spełnieniem marzeń. Dodatkowo trzeba mieć na względzie coś na wypadek deszczu lub nagłego ochłodzenia, wszak pogoda w kraju bywa kapryśna. Fantastycznym rozwiązaniem jest strój przeciwdeszczowy na motocykl, który rozwiązuje problem brzydkiej pogody w mgnieniu oka, a i motocyklista dalej jedzie podekscytowany weekendowym wypadem.

Małe, ale ważne rzeczy

Wyruszając w trasę należy pamiętać o apteczce wyposażonej we wszystkie niezbędne rzeczy do udzielenia nie tylko pierwszej pomocy, ale również proszki przeciwbólowe i plastry. Warto jeszcze pamiętać o niedocenianej jednak spełniającej niekiedy przeróżne funkcje – taśmie samoprzylepnej, najlepiej tej srebrnej, szerokiej, która potrafi zdziałać cuda. Wybierając się nowym motocyklem niemalże prosto z salonu – jesteś królem szosy, nic nie stanie Ci na przeszkodzie. Jednakże kiedy twój jednoślad ma już kilka latek na swoim koncie trzeba mieć na uwadze miłe lub niemiłe niespodzianki jakie mogą się przydarzyć. I wtedy właśnie niezbędna okazuje się taśma, którą doczepisz urwany kierunek lub „na szybko” i prowizorycznie dokonasz naprawy na poboczu.
Nie wspominamy tu o rzeczach oczywistych, jak narzędzia (sprawdź, jakie są najpopularniejsze klucze i śruby występujące w twoim motocyklu i skompletuj sobie narzędziówkę), zestawie naprawczym do opon, oleju na dolewki (jeśli twoja maszyna wymaga niewielkich dolewek ze względu na wiek;) czy smar do łańcucha motocyklowego.
Wydaje się, że to wszystkie niezbędne akcesoria jakie należy zabrać ze sobą na mototrip żeby cieszyć się urokami podróży, nie być zaskoczonym i poradzić sobie z każdą, nawet najmniej oczekiwaną sytuacją. Pojemne kufry i sakwy, sprawny motocykl, pełen bak paliwa i dobry humor – to niezbędne minimum którego nie może zabraknąć. Zatem bierz się do planowania, sprawdź gdzie najlepiej wybrać się na weekend, co warto zobaczyć w okolicy i ruszaj w drogę. Pamiętaj – nie ma złej pogody na motocykl, może być jedynie nieodpowiednio dobrany strój. Lewa w górę!
Tekst partnera: Motor-Gar – sklep motocyklowy online