pon.. cze 17th, 2024

Idealny narożnik to taki, który wygląda ładnie, jest funkcjonalny, wygodny i pomieści wszystkich domowników i gości. Czy jeden mebel może spełniać aż tyle funkcji? Oczywiście!

Kształt narożnika

Zwykle ze słowem narożnik kojarzy się kanapa składająca się z dwóch części: krótszej i dłuższej, które połączone ze sobą tworzą literę L. W dużych salonach coraz częściej można spotkać wypoczynki w kształcie litery U. Zapewniają one bardzo dużą ilość do odpoczynku, z pewnością pomieszczą wszystkich domowników i gości. To doskonałe rozwiązanie na domówki i innego rodzaju imprezy organizowane w domu. Sprawdzają się w dużych wnętrzach, w których tradycyjne sofy czy narożniki po prostu „giną”, jak również u dużych rodzin. Wypełniają pomieszczenie, a przy tym nadają mu niepowtarzalny charakter. Nowoczesny narożnik z funkcją spania posiada dużą powierzchnię, dzięki czemu z łatwością zmieni się w sypialnię dla gości, a zamykany pojemnik zmieści dodatkowy komplet pościeli.

Jakie zalety ma narożnik w kształcie litery U?

Oprócz ogromnej powierzchni użytkowej wypoczynek ma wiele przydatnych funkcji. Może zostać wyposażony w dodatkowy stolik pod laptopa, barek czy kino domowe. Niekiedy boczna ściana zewnętrzna ma półki, które ułatwiają przechowywanie ulubionej książki, koca czy pilota do tv. Posiada wygodne podłokietniki, a często także regulowane zagłówki, które można ustawić według indywidualnych preferencji. Dzięki temu niemalże dopasowuje się do każdego użytkownika, zamieniając każdy wieczór filmowy w prawdziwy relaks.

Nowoczesny design

W związku z rosnącą popularnością narożników w kształcie litery U, na rynku dostępnych jest wiele modeli. Różnią się one tkaniną, wypełnieniem, kolorem, wzorem i oczywiście wyglądem! Choć najbardziej popularny jest szary narożnik do salonu, producenci zadbali o to, by gama kolorystyczna nie była nudna. Od klasycznych, takich jak granatowy, po róże i czerwienie, do wnętrz bardziej odważnych. Wszystko po to, by każdy mógł znaleźć idealny model do swojego salonu. Z powodzeniem można go dopasować do każdego wnętrza: glamour, rustykalnego czy loftu.

Narożnik w kształcie litery U w małych wnętrzach

Na wypoczynek tego rodzaju decydują się także osoby zamieszkujące małe kawalerki. Dlaczego? Otóż narożnik w kształcie litery U spełnia wiele funkcji. W ciągu dnia to wygodny wypoczynek, na którym można obejrzeć telewizję, poczytać książkę czy pracować. Gdy przyjdą znajomi – pomieści ich wszystkich, bez konieczności wyciągania dodatkowych krzeseł. Z kolei wieczorem, duża powierzchnia spania po rozłożeniu umożliwia spokojny sen. W ten sposób jeden mebel daje wiele możliwości i rozwiązań!

Ten wielofunkcyjny mebel sprawdza się praktycznie wszędzie – w dużych salonach, biurach i małych kawalerkach. Chociaż jego rozmiary są spore, wbrew pozorom to oszczędność miejsca, ponieważ pomieści wszystkich domowników i gości, a tym samym dodatkowe krzesła czy fotele nie będą potrzebne.