pon.. cze 17th, 2024

Obecnie salony kosmetyczne oferują nam wiele skutecznych zabiegów odmładzających i upiększających. Wspominane zabiegi nie tylko dogłębnie odżywiają i nawilżają naszą skórę, ale także pomagają pozbyć się zmarszczek i innych oznak upływającego czasu. Czym więc wyróżniają się nici PDO? I czemu warto posiadać ofertę zabiegu z użyciem tych nici w swoim gabinecie?

Czym są nici PDO?

Nici PDO to pojedynczo lub podwójnie skręcone, syntetyczne włókna, które umieszczone pod skórą, rozpuszczają się po jakimś czasie. Nici wspomagają produkcję kolagenu, a także naturalnie łączą kwas hialuronowy. Zabieg wpływa więc na poprawę jędrności, napięcia i elastyczności skóry. Technika nie zmienia rysów twarzy, lecz wykorzystuje naturalne linie napięcia skóry, co pozwala uzyskać efekt podobny do liftingu chirurgicznego. Zastosowanie nici pozwala także zmniejszyć siłę mięśni mimicznych twarzy, podobnie jak przy zastosowaniu toksyny botulinowej. Jednakże uzyskany efekt jest łagodniejszy i bardziej naturalny, gdyż nic nie unieruchamia mięśni mimicznych twarzy, a jedynie minimalizuje ich działanie. Skóra poddana zabiegowi staje się sprężysta, zregenerowana oraz wygładzona. Obecnie możliwe jest użycie kilku rodzajów nici. Ich wybór zależy od oczekiwanego rezultatu oraz wieku biologicznego i stanu skóry pacjentki.

Jeszcze niedawno nici PDO, proponowany był pacjentkom, u których inne zabiegi nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Z tego powodu były to zwykle klientki około 60 roku życia. Obecnie nici przynoszą spektakularne efekty u młodszych pań, skutecznie redukując drobne zmarszczki, a także poprawiając ogólny stan skóry. Na zabieg coraz częściej decydują się kobiety mające około 30 lat. Jednak przy ostatecznym wyborze zabiegu, a także rodzaju nici decyduje stan tkanek, a także wiek biologiczny klientki.

Zabieg z użyciem nici PDO w Twoim salonie!

W medycynie estetycznej nici PDO są bardzo wszechstronnym narzędziem, pozwalającym uzyskać spektakularne efekty w mało inwazyjny sposób! Zastosowanie nici unosi tkanki, pozwalając wygładzić okolice czoła, policzków, brwi, czy kącików ust. Z uwagi na wysoką skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu coraz więcej gabinetów kosmetycznych decyduje się na wprowadzenie zabiegu z użyciem nici PDO do swojej oferty.

Kurs nici PDO zwykle przeprowadzany jest w małych grupach, liczących maksymalnie 3-4 osoby. Całość obejmuje jeden, bądź dwa dni. Pierwsza część szkoleń składa się z części teoretycznej, określającej czym są nici PDO i kiedy się je stosuje. Kursantki zapoznają się z technikami zabiegowymi, poznając efekty i przeciwskazania do wykonywania tego zabiegu. Ważną częścią szkoleń jest część praktyczna, obejmująca samodzielne zakładanie nici PDO, pod okiem doświadczonego instruktora. Ukończenie kursu nici PDO to opłacalna inwestycja w przyszłość Twojego salonu kosmetycznego!