pon.. cze 24th, 2024

Firma Holmatro już od 50 lat nie tylko produkuje, ale też rozwija i testuje różne urządzenia hydrauliczne. Są one przeznaczone do celów przemysłowych, ratowniczych i taktycznych. Niezmiennie od lat marka prezentuje najwyższą jakość swoich produktów, dlatego cieszy się zaufaniem wśród klientów. Ogromną popularnością cieszą się pompy hydrauliczne, które zostały stworzone z myślą o różnych potrzebach. W tym artykule omówimy, czym charakteryzują się pompy hydrauliczne Holmatro.

Jakość pomp hydraulicznych Holmatro

Warto wiedzieć, że Holmatro jest marką znaną nie tylko w branży przemysłowej. Urządzenia i systemy hydrauliczne Holmatro stosuje się też w operacjach ratowniczych i działaniach specjalnych na całym świecie. Jak powszechnie wiadomo, te sytuacje wymagają używania narzędzi niezawodnych, właśnie dlatego od lat różne branże darzą ogromnym zaufaniem tę firmę. Jest ona liderem na branżowym rynku za sprawą wdrażania wciąż nowych rozwiązań, które rewolucjonizują branżę, uławiając codzienną pracę i czyniąc ją jeszcze bezpieczniejszą.

Celem pomp hydraulicznych jest zasilanie narzędzi hydraulicznych, dlatego ich jakość i niezawodność jest priorytetowa. W ofercie firmy Holmatro znajdują się różne rodzaje pomp hydraulicznych, które dedykowane są różnym rozwiązaniom przemysłowym.

Typy i charakterystyka pomp hydraulicznych Holmatro

W ofercie firmy znajdziemy pompy ręczne i nożne oraz pompy silnikowe. Te drugie mogą wykorzystywać silniki elektryczne, na sprężone powietrze lub benzynowe oraz spalinowe. Jak dopasować odpowiedni rodzaj pompy hydraulicznej Holmatro?

Pompa ręczna dwustronnego działania to urządzenie kompaktowe. Sprawdzi się wtedy, gdy pracujemy z różnymi narzędziami hydraulicznymi i chcemy wykorzystywać ponadprzeciętną wydajność ciśnienia oleju w pierwszym stopniu — do 45 barów oraz drugim stopniu – 720 barów.

Pompy hydrauliczne Holmatro charakteryzują się solidną, zwartą, a co za tym idzie ergonomiczną konstrukcją. To urządzenia proste zarówno w obsłudze, jak i konserwacji. Niewielka siła pompowania łączy z wysoką wydajnością oleju, dlatego są także ekonomiczne.

Dlaczego mimo ergonomicznej konstrukcji nadają się do stosowania w branży przemysłowej? Firma Holmatro nieustannie prowadzi testy i badania swoich urządzeń, sprawdzając ich działanie w różnych, nawet najtrudniejszych warunkach. Pompy ręczne pomyślnie przeszły testy między innymi w warunkach zapylonych, wilgotnych i skrajnie gorących.

Pompy hydrauliczne Holmatro zasilane elektrycznie i powietrzem to również urządzenia kompaktowe. Ich konstrukcja jest lekka i umożliwia zastosowanie w wielu miejscach. Co więcej, budowa pompy umożliwia używanie jej poziomo i pionowo. Sprawdzi się do zasilania narzędzi hydraulicznych jednostronnego działania (np. przecinaki do lin, przecinaki nakrętek, cylindry), a także do wszystkiego, co związane z podnoszeniem i wykorzystujące zawór odcinający lub też panel przepływu sterujący odpuszczaniem ładunku i zabezpieczający.

Podsumowanie

W branży przemysłowej przyjęło się, aby stosować tylko sprawdzone rozwiązania. Takie właśnie są pompy hydrauliczne Holmatro, które spisują się w każdych warunkach. Producent skutecznie przekonał do siebie wiele branż, nie tylko przemysłową, co jest doskonałym argumentem przemawiającym na korzyść tych produktów.