pon.. cze 24th, 2024

Nie możesz się zdecydować, gdzie pojechać na wycieczkę? Interesuje Cię wiele miejsc i najchętniej zwiedziłbyś je wszystkie? Zacznij od podróży do Chełma, skąd bardzo blisko zarówno na Ukrainę, jak i Białoruś. Poznaj miasto leżące w pobliżu dwóch zagranicznych państw i odkryj jego uroki. Wybierz się na wycieczkę po Chełmskich Podziemiach Kredowych oraz innych atrakcjach tego mniej znanego miasta na Lubelszczyźnie. Kup bilet taniomiastowy PKP Intercity z Warszawy do Chełma i odkryj tamte tereny!

Co warto zwiedzić w Chełmie?

Mówiąc o wycieczce w te strony, należy na samym początku wymienić najbardziej znaną atrakcję Chełma, czyli Podziemia Kredowe. Miejsce znajduje się w pobliżu centrum miasta i odpowiednie jest do zwiedzania również dla dzieci. Podczas wycieczki przedstawiana jest historia powstania korytarzy oraz utworzenia trasy podziemnej, a także pokazywane są tamtejsze znaleziska, takie jak broń, monety czy narzędzia. Dzieciom spodoba się również niecodzienne spotkanie z Duchem Bieluchem, który na pewno zainteresuje każdego małego zwiedzającego. Dodatkowo w czasie spaceru widać tablice z nazwami ulic, po których się przechodzi, dzięki czemu po wyjściu z podziemi można je odnaleźć ,,po drugiej stronie”. Należy pamiętać, że temperatura panująca w Chełmskich Podziemiach Kredowych nawet latem oscyluje w granicach 10 stopni Celsjusza. Oprócz podziemi, podczas wycieczki zwiedzić można zabytkową kopalnię kredy. W Chełmie znajdziemy także piękny rynek, na którym znajduje się m.in. zrekonstruowana studnia miejska oraz pozostałości starego ratusza.

Pociągiem z Warszawy do Chełma – tanio i bezpośrednio

Do Chełma można bezpośrednio i komfortowo dotrzeć pociągiem PKP Intercity. Podróż pociągami Twoje Linie Kolejowe może zająć już tylko 4 godziny i 28 minut. Dzięki bezpośredniemu połączeniu oferowanemu przez spółkę codziennie podróżni mogą szybko i wygodnie dotrzeć na miejsce. Czas spędzony w podróży to idealna okazja do poczytania książki, oglądania filmu czy drzemki. Dzięki komfortowi jazdy pociągiem, każdy pasażer może spędzić czas w podróży w sposób najbardziej dla niego odpowiedni. W przeciwieństwie do podróży samochodem, jadąc pociągiem w każdym momencie można spożyć ciepły posiłek. Gorące dania, zimne przekąski czy napoje znajdują się w ofercie wagonu restauracyjnego.

Taniomiastowe bilety z Warszawy do Chełma

Podróżujący pociągiem PKP Intercity na trasie Warszawa – Chełm kupuje bilet na połączenie w taryfie taniomiastowej. Oznacza to, że bilety zawsze objęte są jednakową atrakcyjną ceną niezależnie od momentu zakupu. Za bilet normalny w drugiej klasie zapłacić należy 41,90 złotych. Od tej ceny przewoźnik uwzględnia zniżki i ulgi ustawowe, które znacznie obniżają koszt biletu.

Pociągiem z Warszawy do Chełma

Planując podróż z Warszawy do Chełma, bilety na pociągi PKP Intercity można kupić na kilka różnych sposobów:

  • w kasach biletowych na terenie dowolnego dworca kolejowego w kraju;
  • w biletomatach, których lokalizację można sprawdzić na stronie PKP Intercity. Urządzenia znajdują się w dogodnych dla podróżujących miejscach, np. w pobliżu węzłów przesiadkowych;
  • poprzez stronę internetową PKP Intercity, na której znajduje się wyszukiwarka połączeń. Wystarczy wybrać miejsce docelowe i termin podróży, a następnie opłacić rezerwację biletów;
  • za pośrednictwem aplikacji IC Mobile Navigator, dostępnej na telefon lub tablet, która umożliwi także śledzenie bieżących promocji od przewoźnika.

Szukasz tanich i bezpośrednich biletów z Warszawy do Chełma? Sprawdź rozkład jazdy PKP Intercity i wybierz się w komfortową podróż do ziemi chełmińskiej!