pon.. cze 24th, 2024

Jakie są plusy posiadania reklamy na billboardzie w Warszawie?

Billboard, który będzie widoczny z dalszej odległości przy ruchliwych ulicach dużego miasta, na przykład Warszawy, to świetna reklama dla Twojej firmy! Ten rodzaj wielkoformatowej reklamy jest jednym z najskuteczniejszych form reklamowych w mieście, ponieważ treść z nich trafia do największego grona potencjalnych odbiorców. Ich zaletą jest również fakt, że trudniej ulegają zniszczeniu. Chuligani nie uszkodzą billboardu reklamowego z taką łatwością jak zwykłego, małego plakatu przyklejonego na słupie ogłoszeniowym. Ponadto za tym rodzajem reklamy przemawia fakt, że jest przeznaczona dla firm nastawionych na pewne zyski, bowiem tego typu zewnętrzna reklama to niekwestionowany sukces i gwarancja napływu nowych klientów. Można powiedzieć, że to pewna inwestycja w firmę, przy której można mieć absolutną pewność, że zwróci się ze sporą nawiązką.

Czy ten rodzaj reklamy jest skuteczny?

Bez wątpienia, ponieważ przesłanie z jednego billboardu trafi do setek ludzi w tym samym czasie. Kluczowe są tutaj umiejscowienie billboardu oraz jego projekt. Ciekawostką jest fakt, że najszybciej zauważalny punkt przez ludzkie oko na tej wielkoformatowej reklamie umiejscowiony jest w 1/3 odległości od jej górnej granicy. Wykorzystując tę wiedzę w tym właśnie miejscu zamieszcza się najważniejsze informacje. Tym sposobem reklama zyskuje sporo na efektowności. Najlepiej, jeśli tę outdoorową reklamę instaluje się na wysokich słupach lub ścianach budynków.

Jak produkowane są takie wielkoformatowe reklamy?

Na początku taka reklama musi zostać zaprojektowana przez wykwalifikowanego grafika komputerowego. Jest przez niego wizualizowana i odpowiednio dopracowywana. Przesyła ją następnie klientowi do akceptacji i po jej uzyskaniu zleca wielkoformatowej drukarni wydrukowanie bannera, wysyłając jej plik z grafiką. Trzeba tu dodać, że wielkoformatowe drukarnie używają sprzętów, które w niczym nie przypominają naszych domowych drukarek. Takie firmy posługują się ploterami, które pozwalają na nanoszenie obrazu na większe powierzchnie. W trosce o wysoką trwałość obrazu nie drukuje się takich reklam na papierze, a na specjalnych płytach PCV o grubości od 3 do 5mm. Po nadrukowaniu obrazu pracownicy drukarni przeprowadzają kontrolę jakości obrazu po czym przygotowują go do transportu. Jeśli klient sobie życzy, możliwy jest również montaż billboardu we wskazanym przez klienta miejscu.

W trosce o widoczność reklamy w każdych warunkach atmosferycznych lub o każdej porze poleca się klientom dodatkowe oświetlenie reklamy specjalnymi lampami led. Dzięki temu wielkoformatowa reklama będzie mogła zachęcać klientów do skorzystania z usług Twojej firmy przez całą dobę i bez względu na pogodę. Tym samym wykorzystasz maximum czasu obecności reklamy na billboardzie i zanotujesz wysoki wzrost klientów w swojej firmie!

Wyczerpaliśmy temat? Mamy nadzieję, że tak, bo staraliśmy się, aby zagadnienie outdoorowej reklamy w Warszawie przestało być dla Ciebie czarną magią. Zamów taką reklamę swojej firmie już dziś i ciesz się napływem nowych klientów!

Źródło: Shark Design Drukarnia Warszawa