pon.. cze 24th, 2024

Pięknie pomalowane usta są doskonałym wykończeniem całego makijażu. Tylko wówczas możemy czuć się wyjątkowo ponętnie i elegancko. Ale co możemy zrobić w sytuacji, jeśli szminka lub błyszczyk do ust szybko znikają i nie chcemy ciągle malować ust od nowa. A może usta wyglądają zbyt wąsko i blado niż powinny?

Zalety permanentnego makijażu ust

Jeśli jesteśmy niezadowolone z wyglądu naszych ust, warto wziąć pod uwagę wykonanie makijażu permanentnego. Jest to mniej radykalne i tańsze rozwiązanie niż operacja plastyczna. Delikatnie rozświetla naturalny kontur ust, koryguje asymetrię i poprawia koloryt. Pamiętajmy, że makijaż permanentny ust ma upiększyć twarz tak naturalnie, jak to tylko możliwe. Nie należy z nim przesadzać ani traktować jak silnego, wieczorowego makijażu.

Czynności przygotowujące do zabiegu

Tego typu makijaż wykonywany jest barwnikami roślinnymi lub mineralnymi, dobranymi w zależności od koloru skóry. Makijaż taki optycznie powiększa wargi. Często tutaj nakłada się na usta dwa kolory. Aby uzyskać najlepszy efekt, wybierzmy kontur z wypełnieniem. Przed przystąpieniem do makijażu permanentnego wykonywany jest prosty makijaż, aby sprawdzić jak będziemy wyglądać w nowym. Następnie skóra jest myta i dokładnie dezynfekowana. Na trzy dni przed zabiegiem należy przyjmować tabletki przeciwko opryszczce dwa razy dziennie. Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja, podczas której specjalista zbiera informacje na temat oczekiwań, wskazuje jakie są przeciwwskazania do tego typu makijażu. Z klientem wybiera się odpowiedni kolor i rozpoczyna pracę. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przy użyciu żelu lub maści. Można również zastosować znieczulenie stomatologiczne. Przeciętnie makijaż taki powstaje w czasie do 60 minut.

Postępowanie po zabiegu

W pierwszych dniach po wykonanym zabiegu, kolor ust jest bardziej intensywny niż ten docelowy. Usta należy smarować, ponieważ są suche. Po około pięciu dniach pojawia się kolor naturalny. Pamiętajmy, żeby po około 2 do 3 tygodniach udać się na wizytę kontrolną, aby wprowadzić ewentualne poprawki. Skóra musi być leczona delikatnie. Nie wolno jej pocierać, dotykać ani nieumyślnie leczyć kosmetykami innymi niż zalecane. Nie używajmy także w żadnym wypadku solarium, sauny, basenu lub SPA. Należy nawilżać usta kilkakrotnie, smarując przebarwioną powierzchnię bardzo cienką warstwą kremu witaminowego E, aby chronić skórę.

Przeciwwskazania do zabiegu

Trwałego makijażu nie powinny wykonywać kobiety chore na raka, z zaawansowaną cukrzycą, w ciąży i karmiące piersią, cierpiące na łuszczycę, opryszczkę i infekcję, przyjmujące steroidy. Nie jest on również zalecany dla osób nadwrażliwych na ból. Widzimy jednak, że ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu nie ma zbyt wiele.