pon.. cze 17th, 2024

Każdy przedsiębiorca, który wykorzystuje w procesie produkcyjnym lub usługach  sprężone powietrze, powinien korzystać z niezawodnego i dostępnego przez całą dobę serwisu sprężarek. Dzięki temu może on skorzystać z pełnej oraz szybkiej obsługi zarówno w razie wystąpienia niespodziewanych awarii kompresorów przemysłowych, jak i w czasie wykonywania okresowych przeglądów.

Dlaczego warto dokładnie przeanalizować, czy kompresor przemysłowy jest objęty serwisem i opieką posprzedażową – zalety współpracy z autoryzowanym partnerem serwisowym

Wielu właścicieli firm usługowych oraz przedsiębiorstw produkcyjnych, które wykorzystują park maszynowy w postaci sprężarek, zastanawia się, jakimi cechami powinien wyróżniać się dobry serwis kompresorów przemysłowych. Należy zwrócić uwagę, iż kluczowym aspektem przemawiającym za podjęciem decyzji o współpracy z danym serwisem sprężarek jest transparentna umowa, w ramach której każdy przedsiębiorca może liczyć na wsparcie w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów z niewłaściwym działaniem urządzeń. Tego rodzaju pomoc musi być dostępna przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Dzięki temu, każdy przedsiębiorca może otrzymać wsparcie w sytuacji, gdy cykl produkcyjny lub świadczenie usług przy pomocy systemów sprężonego powietrza zostaje zatrzymane z powodu wystąpienia perturbacji związanych z wydajną pracą kompresorów przemysłowych.

Kluczowa kwestia – umowa serwisowa jako gwarancja obsługi klienta na najwyższym poziomie

Umowa serwisowa dla klientów upoważnia również do otrzymania wsparcia w postaci wykonywania rutynowych przeglądów okresowych. Dobry serwis sprężarek wykonuje wspomniane wyżej przeglądy w dogodnym dla klienta terminie, a także na korzystnych warunkach finansowych. Dzięki temu, właściciel instalacji sprężonego powietrza może na bieżąco kontrolować pracę parku maszynowego, a także sprawdzać czy w danej instalacji nie pojawiają się niepokojące wycieki powietrza, uszkodzenia poszczególnych podzespołów czy też nieprawidłowe działanie uszczelek.

Dobry serwis sprężarek polega na owocnej i długoterminowej współpracy z każdym klientem. Rzetelny partner serwisowy, który zajmuje się przeglądami okresowymi kompresorów przemysłowych, gwarantuje ponadto, iż każdy przedsiębiorca może liczyć na wsparcie pozwalające bezpiecznie zaplanować konkretny cykl produkcyjny oraz ograniczać ryzyko strat spowodowanych długotrwałymi awariami systemu zasilania produkcji sprężonego powietrza.

Czym powinien wyróżniać się dobry serwis sprężarek?

Wyspecjalizowany serwis, który świadczy usługi w postaci naprawy i przeglądów okresowych kompresorów przemysłowych, zajmuje się obsługą wszystkich rodzajów sprężarek, bez względu na ich rodzaj. Serwisowaniem i przeglądami mogą być objęte kompresory przemysłowe tłokowe, sprężarki śrubowe, jak również olejowe i bezolejowe.

Specjalistyczny serwis sprężarek wyznacza również termin i zakres poszczególnych przeglądów, a także zajmuje się remontami głównymi wraz z oszacowaniem ich czasochłonności, a także zasadności wykonania szczególnie, gdy w danej instalacji sprężonego powietrza wystąpiła bardzo poważna awaria. Profesjonalna i kompleksowa obsługa przedsiębiorstw wykorzystujących sprężone powietrze polega również na pomocy w naprawie poszczególnych podzespołów i elementów, a także w wykonaniu remontów stopni śrubowych w zakresie mocy od 4 kW do 500 kW. Dobry serwis sprężarek zajmuje się także remontami głównymi kompresorów wysokociśnieniowych, których ciśnienie robocze oscyluje w granicach do 420 bar.

Profesjonalny serwis sprężarek powinien wyróżniać się transparentnymi warunkami współpracy z każdym klientem a także uczciwą polityką cenową. Poza tym, usługi świadczone przez tego rodzaju firmę, muszą znajdować się na najwyższym poziomie, a także wpływać na poprawę przebiegów i wydajności pracy poszczególnych instalacji sprężonego powietrza.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – kompresory i sprężarki powietrza