pon.. cze 24th, 2024

W dzisiejszych czasach szkło, ogromne przeszklenia, wysokie okna czy szklane ściany, stały się jednym z najbardziej nowoczesnych elementów wykończenia obiektów zarówno o charakterze prywatnym, jak również publicznym. By jednak wszelkie przeszklenia były wizytówką wnętrz, jednym z najbardziej efektywnych elementów całej aranżacji, należy dbać o ich czystość. Na jaki sprzęt do mycia okien na wysokości warto postawić? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Zadbaj o właściwe bezpieczeństwo i komfort pracy 

Sklep ze sprzętem do prac alpinistycznych to idealne miejsce, które pozwoli odnaleźć nam wszystkie niezbędne urządzenia i akcesoria. Przede wszystkim, w pierwszej kolejności należy zadbać o bezpieczeństwo pracy. Alpinista przemysłowy wybierając sprzęt do swojej pracy, powinien wziąć pod uwagę jego certyfikaty oraz atesty, jak również zgodność z europejskimi normami prac na wysokości. W związku z tym należy wybrać najwyżej klasy:

  • liny alpinistyczne,
  • kask ochronny,
  • karabinki,
  • uprzęż roboczą,
  • odzież,
  • przyrządy do podchodzenia i zjeżdżania do mytych powierzchni szklanych.

Profesjonalny sprzęt do mycia szyb dla alpinistów 

Profesjonalny sprzęt do mycia okien na wysokości, dedykowany dla alpinistów przemysłowych, powinien cechować się niezawodnością, ergonomicznością oraz maksymalną funkcjonalnością pracy. W związku z tym należy wybierać sprzęt oraz akcesoria jedynie sprawdzonych, renomowanych marek.

Uchwyty do okien, ich ergonomiczność, decydują o efektywności wykonywanych prac. Powinny być maksymalnie lekkie. Najwyżej klasy modele wykonane są z aluminium. Kolejnym kluczowym elementów sprzętu do mycia okien jest właściwe dobrana myjka. Idealne będą modele z mikrofibry, co sprawia, że myjka będzie cechować się wysoką chłonnością. Mikrofibra to także materiał, którego cechą charakterystyczną jest doskonała skuteczność w usuwaniu zabrudzeń, jak również łatwość w utrzymaniu nienagannej czystości. Takie rozwiązanie sprawiają, że myjka będzie służyć alpinistom przemysłowym nienaganną kondycją przez długi czas. Do podstawowych elementów sprzętów do mycia okien na wysokości, zalicza się również:

  • Ściągaczki,
  • Skrobaki,
  • Wiadra,
  • Profesjonalne środki do mycia szyb

Wybrany płyn do mycia okien powinien rozpuszczać wszelkie zabrudzenia znajdujące się na tafli szkła. Możemy wybierać koncentraty bądź gotowe środki czyszczące. Najkorzystniejszym ekonomicznie rozwiązaniem będzie wybór 5- litrowych koncentratów, które cechują się wysoką skutecznością mycia i dużą wydajnością.

Postaw na sprawdzone rozwiązania od renomowanych producentów do mycia szyb na wysokości i wykonuj swoją pracę bezpiecznie i efektywnie każdego dnia!