pon.. cze 24th, 2024

Ochota to obecnie najbardziej zaludniona dzielnica Warszawy, a jednak nie spotkasz tam takich korków jak w centrum. Stara Ochota to jej część, jest bardzo urokliwa i przyciąga swoim pięknem oraz skromnością. Nic dziwnego, że tak wiele osób chce tam mieszkać, to doskonała dzielnica dla młodych rodzin.

Architektura i zabudowa na Starej Ochocie

Na Starej ochocie znajdziesz położone pośród zieleni piękne wille i domy jednorodzinne, a także osiedla blokowe z lat 60 i przedwojenne kamienice. Pojawia się również coraz więcej nowych inwestycji, które spełniają oczekiwania młodych małżeństw, rodzin i studentów. Architektura tam jest prosta i to właśnie swoją prostotą urzeka tak wiele osób. Poza wzbudzającą zachwyt architekturą, na starej ochocie nie brakuje zieleni. Znajdziesz tam Park Szczęśliwicki, a także górkę Szczęśliwicką, na której zimą możesz pojeździć na nartach.

Klimatyczne miejsca

Nie znajdziesz nigdzie lepszych kawiarni, niż na Starej Ochocie. Nie ma ich dużo, ale kilka z nich przyciąga mieszkańców całej Warszawy, a także turystów. Co ważne napijesz się tam nie tylko pysznej kawy, czy zjesz ciasto, ale odbywają się tam również koncerty i wystawy.

To doskonałe miejsce dla fanów teatru. W pobliżu znajduje się Och-teatr, gdzie regularnie odbywają się spektakle, a ceny biletów nie powalają z nóg.

Znajdzie się też miejsce, które pokochają młodzi ludzie, czyli Klub Proxima. To tam odbywa się większość koncertów, na które bilety wyprzedają się w mgnieniu oka.

Targowisko kwiatowe to kolejne miejsce, które jest uwielbiane nie tylko przez mieszkańców Starej Ochoty.  To prawdziwy raj dla fanów kwiatów. Bez problemu każdy znajdzie tam coś dla siebie – od kwiatów ciętych po doniczkowe, które ozdobią Twoje mieszkanie.

Na Starej Ochocie znajdziesz również znane w internecie, przepyszne pączki na Grójeckiej – ta cukiernia tętni życiem nie tylko w tłusty czwartek, ale przez cały rok.

Doskonała komunikacja

Ogromną zaletą jest fakt, że ta dzielnica jest doskonale skomunikowana. Dzięki licznym liniom tramwajowym dojazd do centrum zajmuje zaledwie 15 minut. Sąsiaduje ona też bezpośrednio z Mokotowem, czyli do centrum handlowego, restauracji itp. jest naprawdę niedaleko.

Mieszkanie na Starej Ochocie ma mnóstwo zalet i cieszy się popularnością, zwłaszcza wśród rodzin i młodych osób. To doskonałe miejsce, jeśli lubisz być blisko centrum, a jednocześnie wracając do domu chcesz odpocząć, zamiast narażać się na ciągły hałas. W tej dzielnicy nie zabraknie miejsc na spacery, infrastruktury skierowanej bezpośrednio do dzieci i miejsc, w których możesz się zrelaksować i odpocząć.