Od kilku lat w aranżacyjnych trendach czołowe miejsce zajmuje styl skandynawski, w którym dominująca biel i naturalne materiały, zachwycają niezmiennie i ponadczasowo. Wybierając meble i dodatki do swoich domów i mieszkań, projektując kolorystykę podłóg i ścian, często zwracamy uwagę na dobór elementów w taki sposób, aby tworzyły koncepcyjną, spójną całość.
Styl skandynawski, obfitujący w barwę białą na ścianach, drewno na podłogach, w formie mebli, ram, drzwi, wieszaków i dekoracji, jest o tyle przewidywalny, że z łatwością można stworzyć urokliwe wnętrza bez pomocy profesjonalnego architekta. Jeżeli stworzymy jasną, naturalną bazę, wybierając proste kształty mebli, nieobfitujące w zdobienia i zróżnicowanie form, możemy dobrać do niej ciekawe dodatki w zdecydowanych barwach. Nasycone kolory dodatków, doskonale ożywiające stonowany charakter bazy, nadają wnętrzu ciekawego charakteru, indywidualności, tworząc unikalny styl.
Dodatki, nadające charakter wnętrzom.
Moda na styl skandynawski to również zamiłowanie do roślin, które jasnemu wnętrzu nadają odrobinę egzotyki i świeżości. Wkomponowane w naturalne materiały, takie jak drewno, elementy zieleni, rozświetlają dodatkowo pomieszczenie, nadają wrażenie naturalności i świeżości, będących w modzie niezmiennie.
Styl skandynawski, obecny w trendach, ewoluuje razem z upływającym czasem, wplatając nowe, ciekawe elementy w niezmienną bazę. Moda, która obecnie skłania się ku powrotowi do odcieni ciemniejszych i nasyconych, jest możliwością rozbudowy i uzupełnienia wnętrz w stylu skandynawskim. Jasne kolory ścian oraz mebli, dominująca biel i surowe drewno doskonale komponują się z bejcowanymi meblami, kolorowymi dodatkami, blatami, tekstyliami. Styl skandynawski, z dodatkiem zupełnie odmiennych stylistycznie mebli i dekoracji, stwarza ciekawe możliwości aranżacyjne.
Zmienność, czy niezmienność?
Zmieniająca się moda w dominujących stylach wnętrzarskich, od kilku sezonów wierna jest jasnej stylistyce skandynawskiej, jednak aby nie było nudno, wplatane są w nią ciekawe, kolorystycznie zróżnicowane elementy, stwarzające możliwość wprowadzenia zmien we wnętrzu, ale również nadania przestrzeni niepowtarzalnego, własnego charakteru.