pon.. cze 24th, 2024

Pierwszy stosunek seksualny wiąże się z dużym stresem, pojawiają się pytania: czy będzie bolało? czy spodoba się partnerowi? ile to będzie trwało? Prawdopodobnie największa obawa dotyczy niechcianej ciąży. Odpowiednie zabezpieczenie chroni nie tylko przed zapłodnieniem, ale również zminimalizuje ryzyko zarażenia chorobą przenoszoną drogą płciową.

Najlepsze prezerwatywy na pierwszy raz

Przygodę z seksem rozpoczyna się zazwyczaj w dość młodym wieku, wiele kobiet jeszcze nawet nie ma za sobą pierwszej wizyty u ginekologa, więc z pewnością nie zabezpieczają się hormonalnie przed ciążą. Bardzo skuteczną, a zarazem łatwo dostępną metodą antykoncepcji są prezerwatywy – możemy je dostać zarówno a aptekach, jak i marketach. Warto w tym momencie wspomnieć, że stosunek przerywany nie zabezpiecza nas praktycznie przed niczym, dlatego pod żadnym pozorem nie należy go brać pod uwagę, jeśli chodzi o pierwszy stosunek seksualny.

Jak już zostało wspomniane, obawiamy się głównie ciąży, więc warto zainteresować się prezerwatywami zapewniającymi zwiększoną ochronę. Prezerwatywy Durex Extra Safe to znakomity wybór na pierwszy raz, ponieważ wykonane są z grubszego lateksu, a przy okazji pokryte są większą ilością lubrykantu, dzięki czemu rozpoczęcie stosunku jest łatwiejsze.

Prezerwatywy Durex przechodzą liczne testy, aby były niezawodne, jednak czasem pęknięcie kondoma się zdarza i to niekoniecznie z winy produktu. Niezwykle ważny jest sposób zakładania prezerwatywy – opakowanie otwieramy z zachowaniem odpowiedniej ostrożności, dokładnie sprawdzamy, czy prezerwatywę nakładamy prawidłową stroną oraz nie naciągamy jej nadmiernie. Wiele osób podczas pierwszego razu ma problem z nawilżeniem, w czym pomóc mogą oczywiście lubrykanty. Warto jednak wiedzieć, że niektóre produkty negatywnie wpływają na prezerwatywę, zwłaszcza te zawierające oleje. Jeśli łączymy lubrykant z kondomem, wówczas najlepiej użyć produktu na bazie wody.

Zmaksymalizowana przyjemność dzięki Durex

Z pewnością każdy chce, aby pierwszy stosunek był znakomity i niezapomniany. Właśnie dlatego warto rozpatrzyć różne rodzaje prezerwatyw, niekoniecznie tylko te klasyczne z większym zabezpieczeniem. Durex zapewnia, że wszystkie ich prezerwatywy są odpowiednio sprawdzane i kontrolowane, a poziom bezpieczeństwa jest bardzo wysoki, więc nie należy obawiać się cieńszych prezerwatyw.

W ofercie Durex znajdziemy przykładowo prezerwatywy prążkowane, które zwiększają doznania seksualne. Ciekawym wyborem będą również Durex Intense, które zawierają większą ilość lubrykantu, wywołującego uczucie rozgrzania, chłodzenia i mrowienia. Wielu mężczyzn obawia się również, że pierwszy raz będzie za krótki – prezerwatywy Durex Performa zawierają specjalny lubrykant, który ma przedłużyć czas trwania stosunku.

Niektóre osoby mają uczulenie na lateks i w związku z tym mogą myśleć, że prezerwatywy nie są dla nich. Nic bardziej mylnego! Przykładowo Durex Real Feel, które mają dawać wrażenie „skóry na skórze”, wykonane są z materiału nielateksowego.

Podsumowując, rodzajów prezerwatyw jest naprawdę wiele, dlatego też ta metoda antykoncepcji to znakomity wybór na pierwszy raz. Nigdy nie warto ryzykować w przypadku seksu, zwłaszcza jeśli obawiacie się ciąży lub po prostu nie macie stałego partnera.