pon.. cze 17th, 2024

Stosowanie prezerwatyw to zarówno jedna z najpopularniejszych metod antykoncepcji, jak i zapobiegania chorobom przenoszonym drogą płciową. Ich zakup nie stanowi problemu – są dostępne w każdej aptece. Przeszkodą w ich używaniu może być jednak uczulenie na lateks. Czy istnieje jakieś dobre rozwiązanie dla alergików?

Po czym poznać, że uczulenie na lateks to również Twój problem?

Jego objawy zostały opisane po raz pierwszy już 100 lat temu. Liczba osób, u których stwierdzono symptomy alergii na lateks, znacząco wzrosła w latach 60. XX wieku. To spowodowało, że producenci prezerwatyw zaczęli szukać nowych rozwiązań w zakresie ich produkcji – zaczęły powstawać pierwsze produkty bez lateksu, np. prezerwatywy Skyn.

Po czym poznasz, że masz alergię na lateks? Nieprzyjemne objawy możesz zaobserwować nie tylko podczas używania prezerwatyw. Uczulający Cię materiał znajduje się również w przedmiotach, takich jak np. rękawiczki ochronne, materace do spania czy obuwie. Reakcje krzyżowe z lateksem mogą wywoływać również niektóre owoce i warzywa (np. awokado, banany, figi, ziemniaki).

Do objawów świadczących o uczuleniu na lateks zalicza się m.in.:

  • świąd, wysypka oraz inne reakcje skórne;
  • katar;
  • kichanie;
  • zapalenie spojówek;
  • łzawienie i pieczenie oczu.

Prezerwatywy bez lateksu – bezpieczne rozwiązanie dla alergików

Jeśli zaliczasz się do osób zmagających się z alergią na lateks, nie musisz wcale rezygnować z tak wygodnego rozwiązania, jakim są prezerwatywy. W sprzedaży dostępne są również produkty wykonane z innego materiału, bezpiecznego dla alergików.

Z czego zrobione są prezerwatywy bez lateksu? Do ich produkcji wykorzystuje się np. poliizopren i żywicę syntetyczną AT-10. Są to materiały bezpieczne dla alergików, które jednocześnie gwarantują maksymalny komfort użytkowania.

Produkty bezlateksowe (np. prezerwatywy Pasante Unique) nie zawierają uczulającego Cię materiału, a jednocześnie mają inne zalety. To sprawia, że sięgają po nie nie tylko alergicy! Przede wszystkim są ultracienkie, ledwo wyczuwalne. Niektórzy mężczyźni unikają prezerwatyw, ponieważ ich używanie jest dla nich niekomfortowe i zmniejsza przyjemne doznania. Rozwiązaniem tego problemu są np. ultracienkie prezerwatywy Skyn bez lateksu. Dzięki nim doznania są naturalne jak nigdy dotąd!

Wybierając produkty bezlateksowe, nie musisz martwić się o nudę w łóżku! Podobnie jak tradycyjne prezerwatywy, dostępne są one w różnych wersjach. Do wyboru masz m.in. produkty:

  • ekstra nawilżone z większą ilością środka nawilżającego zwiększającego komfort i czas trwania stosunku,
  • z wypustkami potęgującymi przyjemne doznania;
  • smakowe i zapachowe, które dodatkowo urozmaicą Twoje życie seksualne;

Prezerwatywy bez lateksu to doskonały wybór nie tylko dla alergików. Innowacyjna technologia i wysokiej jakości materiały, z których są wykonane, sprawiają, że czujesz się jakbyś w ogóle nie używał prezerwatywy! Jednocześnie nie tracą żadnej z funkcji, jakie ma spełniać prezerwatywa – nadal są skuteczną formą antykoncepcji i ochrony przed chorobami.