Ogrzewanie gazowe wydaje się być bardzo dobrą i niedrogą opcją. Jednak wielu potencjalnych użytkowników tego rozwiązania obawia się wysokich kosztów inwestycji początkowej. Jednym ze składników tych kosztów jest cena nowego zbiornika na gaz. Czy możemy ją jakoś obniżyć lub wybrać alternatywę, która nie nadszarpnie domowego budżetu w tak dużym stopniu? Dobrym wyjściem mogą być używane zbiorniki na gaz propan.
Dlaczego ogrzewanie gazowe
Ogrzewanie gazowe jest bardzo dobrym rozwiązaniem pod wieloma względami, nawet jeżeli nasza posesja nie znajduje się w zasięgu sieci gazowej. Wybór takiej formy ogrzewania to estetyka, wygoda, ekologia i co chyba najważniejsze, oszczędność. Koszt początkowej inwestycji zwraca się w stosunkowo krótkim czasie.
Jeśli chodzi o estetykę, to ogrzewanie gazowe w przeciwieństwie do ogrzewania na paliwa takie jak węgiel, ekogroszek czy drewno, zupełnie nie pyli. Tankowanie jest wyjątkowo czyste a samo uzyskiwanie ciepła nie wiąże się ze stosowaniem brudzących paliw. Dzięki temu kotłownia i samo otoczenie pieca pozostaje czyste i estetyczne.
Wygoda również jest niewątpliwą zaletą ogrzewania gazowego. Nowoczesne piece kondensacyjne dają możliwość ustawienia żądanej temperatury i same dbają o to, aby była ona zachowana. Nie ma potrzeby doglądania pieca czy dokładania opału. Wszystko dzieje się całkowicie automatycznie i bez naszego udziału. Czysty komfort i wygoda.
Ogrzewanie gazowe, zaraz obok paneli fotowoltaicznych, jest najbardziej przyjazną środowisku formą ogrzewania budynków. Warto wiedzieć, że ogrzewanie gazowe może zostać zainstalowane nie tylko w domach mieszkalnych, ale także w firmach. Spalanie gazu propan nie emituje do środowiska żadnych szkodliwych substancji i przez to jest w 100% ekologiczne.
Używany zbiornik na gaz dla domu i firmy
Używane zbiorniki na gaz posiadają wiele zalet. Pierwszą i prawdopodobnie najważniejszą z nich jest ich niska cena. Kupując zbiornik używany na propan możemy liczyć na oszczędność rzędu 2-3 tys. zł w stosunku do zakupu nowego zbiornika na gaz. Ceny kształtują się różnie, w zależności od regionu kraju. Niemniej jednak używane zbiorniki na gaz cieszą się bardzo dobrą opinią i niesłabnącą popularnością wśród inwestorów decydujących się na ogrzewanie gazowe.
Przeprowadzenie inwestycji związanej z ogrzewaniem gazowym, a więc projekt, poprowadzenie instalacji, zakup kotła i wszystkie urzędowe opłaty, już są niemałym wydatkiem. Dlatego mając na uwadze, że zaopatrując się w używany zbiornik na gaz propan nie tracimy na jakości, warto jest przychylić się do takiej opcji i nieco zaoszczędzić. Ponadto możemy zakupić używany zbiornik na gaz propan niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zbiornik naziemny czy podziemny. Nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni w tym względzie, ponieważ zbiorniki na gaz używane, podobnie jak nowe zbiorniki, również występują w obu tych wariantach.
Gdzie kupić używany zbiornik na gaz propan
Zbiorniki na gaz dostępne są następujących pojemnościach: 2700 litrów, 4850 litrów oraz 6700 litrów. Za tą dość dużą pojemnością idą również spore gabaryty samych zbiorników. Ma to niemałe znaczenie, ponieważ jeżeli zdecydujemy się na zakup używanego zbiornika na gaz od osoby prywatnej, to musimy się liczyć z potrzebą przewiezienia tak dużego ładunku. Doskonałym wyjściem z tej sytuacji jest zakup zbiornika na propan używanego od renomowanej firmy zajmującej się przeprowadzaniem tego typu inwestycji lub też bezpośrednio od dostawcy gazu.
Obecnie na rynku działa wiele cenionych firm, które prowadzą fachowe doradztwo w zakresie instalacji gazowych poczynając od projektu, poprzez jego pełną i kompleksową realizację, a na dystrybucji gazu kończąc. Zwracając się do specjalistów mamy pewność, że zakupiony przez nas zbiornik na gaz będzie sprawdzony, dostarczony w odpowiednich warunkach i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Dzięki temu otrzymamy dobry jakościowo sprzęt w bardzo atrakcyjnej cenie. Ponadto firmy takie, zanim dopuszczą używany zbiornik na gaz do użytku, poddają go niezbędnym testom i próbom, w celu sprawdzenia jego szczelności i zdatności do użycia.
Źródło: LpgDirect.pl – instalacja gazowa w domu