śr.. paź 9th, 2024

Klejenie tworzyw sztucznych oraz innych elementów wykorzystywanych w wykończeniu wnętrz wymaga najczęściej dobrej jakości kleju, bezbarwnego i szybkiego w wiązaniu. Klej Lakma to jedno z najpopularniejszych rozwiązań spotykanych w branży budowlanej. W jakich pracach przydaje się klej silikonowy? Co warto o nim wiedzieć? Jakimi właściwościami się charakteryzuje?

 

Dlaczego warto zainteresować się klejem silikonowym w wykończeniu wnętrz?

 

Klej Lakma umożliwia szybkie przyklejenie lustra właściwie do dowolnej gładkiej powierzchni, bez stosowania twardszych łączników. Neutralne utwardzanie nie pozostawia żadnych śladów, a klej posiada bezbarwną strukturę. Klej silikonowy współpracuje z drewnem surowym, glazurą spotykaną w przestrzeniach sanitarnych, ze szkłem, metalami, tworzywami sztucznymi, betonem i cegłą, czyli bardzo popularnymi materiałami w branży wykończeniowej. Przyczepność kleju pozostaje bez zmian bez względu na wprowadzoną nawierzchnię. Mocowanie szklanych elementów stwarza często duże problemy, ponieważ domownicy nie chcą niszczyć ścian ani narażać się na brzydkie obramowania. Kleje silikonowe to bardzo uniwersalne rozwiązanie przydatne przy sklejaniu dwóch powierzchni szklanych, w tym szkła dekoracyjnego. Klej Lakma w niektórych pracach zastępuje standardowy silikon i pozwala na uszczelnienie różnych konstrukcji. Preparat nanosi się specjalistycznym pistoletem, rzadko ręcznie, chociaż to możliwe po wcześniejszym przygotowaniu. Kleje silikonowe to ekologiczna chemia budowlana, która nie wpływa negatywnie na organizm ludzki.

Czym wyróżniają się kleje silikonowe na tle konkurencyjnych rozwiązań?

Silikon przekłada się na duża przyczepność, więc wystarczy niewielka aplikacja do uzyskania zadowalających wyników. Uszczelnienie klejem trudno zniszczyć przy standardowej eksploatacji i nie trzeba się martwić przypadkowym odpadnięciem przyklejonego elementu. To się praktycznie nie zdarza. Bezbarwna struktura kleju ułatwia późniejszą zmianę aranżacji i przygotowania do remontu. Kleje silikonowe do luster nie oznaczają, że nie można ich zastosować w nieco inny sposób, na innych powierzchniach. To w dalszym ciągu elastyczna chemia budowlana.

Dlaczego warto postawić na klej Lakma?

  • całkowicie bezprawna, neutralna dla powierzchni struktura,
  • ekologiczna produkcja i brak negatywnego wpływu na organizm ludzki po aplikacji,
  • proste wprowadzenie pistoletem do silikonu,
  • współpracuje z wieloma materiałami spotykanymi w branży budowlanej,
  • wystarczy niewielka aplikacja do uzyskania pozytywnego wyniku,
  • trwałe klejenie, także w technice lustro – lustro,
  • dodatkowy potencjał uszczelnienia, jak zwykły silikon.

Duża pomoc dla branży wykończeniowej

Mało inwazyjne techniki klejenia to ciekawa alternatywa dla cięższych technik naruszających strukturę materiału. Klej Lakma nie stwarza takich problemów i daje użytkownikowi ogromną elastyczność w aranżacji wnętrz i w optymalizacji uszczelnień. Aplikacja za pośrednictwem pistoletu pneumatycznego gwarantuje duże oszczędności na preparacie.