pon.. cze 24th, 2024

Szczotkowanie ciała w krótkim czasie podbiło serca kobiet na całym świecie. Niepotrzebne są drogie przyrządy kosmetyczne, a jedynie szczotka do masażu na sucho, której koszt sięga granicy kilkudziesięciu złotych. Cały zabieg nie trwa dłużej niż kilka minut, jednak wykonywany regularnie przynosi wiele pozytywnych efektów.

Korzyści płynące ze szczotkowania

Szczotkowanie stanowi przede wszystkim naturalny peeling ciała, który usuwa martwy naskórek oraz oczyszcza z nagromadzonych w nim zanieczyszczeń. Skóra staje się bardziej miękka i wygładzona, dzięki temu substancje zawarte m.in. w balsamach czy kremach lepiej ją nawilżają, docierając do głębszych warstw. W efekcie przestaje być przesuszona, zniknie także problem jej pękania np. na łokciach. W znacznym stopniu poprawia się także jej koloryt, przez co wygląda na zdrowszą. Szczotki do masażu na sucho usprawniają krążenie krwi i limfy w organizmie, co pozwala zlikwidować obrzęki oraz stany zapalne. Sprzyja to również poprawie jędrności oraz elastyczności skóry, a także minimalizuje nieco widoczność cellulitu oraz zapobiega rozstępom. Regularne szczotkowanie pomaga pozbyć się bolesnego problemu wrastania włosków, ponieważ mieszki włosowe nie będą już zapychane przez gromadzący się martwy naskórek. Ta metoda pielęgnacyjna poprawia nie tylko ogólny wygląd skóry, ale jednocześnie wpływa zbawiennie na ogólne samopoczucie i nastrój. Mięśnie zaczynają się rozluźniać, a organizm wytwarza coraz większą ilość endorfin. Wprawia to w błogi i odprężający stan, który pozwoli zrelaksować się po całym dniu.

Jak i kiedy wykonywać szczotkowanie?

Ogromne znaczenie w szczotkowaniu ciała odgrywa regularność. Przyjmuje się, że taki masaż powinien być wykonywany w zależności od potrzeb, lecz aby dał skuteczny efekt należy go robić 2 lub 3 razy w tygodniu. Nie wymaga on dużego nakładu czasu – wystarczy od 5 do 10 minut i może stanowić zarówno poranną pielęgnację, jak również wieczorną rutynę. Po takim zabiegu należy wziąć kąpiel oraz nałożyć ulubiony balsam. Najważniejszą zasadą w użytkowaniu szczotek do masażu na sucho jest wykonywanie ruchów w kierunku serca, czyli od stóp do wyższych partii ciała. W początkowym etapie powinny to być ruchy podłużne, później okrężne. Nacisk należy dobrać w ten sposób, aby nie sprawiał on bólu, lecz dawał uczucie odprężenia. Mocniejsze szczotkowanie można stosować na udach oraz pośladkach, a bardziej delikatne w okolicach brzucha czy dekoltu. Jeśli jednak skóra zaczyna piec, należy zmniejszyć intensywność masażu, by nie dopuścić do powstania podrażnień.

Jaką szczotkę wybrać?

Najważniejsze przy wyborze szczotki do masażu na sucho jest zwrócenie uwagi na twardość włosia. Powinna być ona także wykonana z naturalnego drewna, wówczas będzie służyła przez długi czas. Wiele modeli zawiera również uchwyt, który jest szczególnie przydatny podczas wykonywania zabiegu.

Ta niezwykle prosta i jednocześnie skuteczna metoda pielęgnacyjna może być wykonywana samodzielnie w domu, a jej rezultaty zachwycają każdego!

inspiracja: lovespa.pl – akcesoria kąpielowe