pon.. cze 24th, 2024

Można powiedzieć, że ścielarka słomy to obowiązkowy element wyposażenia nowoczesnego gospodarstwa rolnego. Dlatego jeśli wciąż zastanawiasz się nad jej zakupem, podpowiemy Ci, jakie rodzaje ścielarek masz do wyboru i dlaczego warto zainwestować w taką maszynę.

Zakup ścielarki – inwestycja, która zaprocentuje w przyszłości

Nie bez powodu, coraz więcej właścicieli gospodarstw rolnych decyduje się na zakup ścielarki. Jest to maszyna, która znacznie usprawnia pracę. Pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Dlatego, choć jej zakup jest sporą inwestycją, nie powinieneś jej żałować.

Ścielarka słomy sprawdza się zarówno w uprawie roślin, jak i hodowli zwierząt. W pierwszym przypadku ściółka sprzyja utrzymaniu odpowiedniej wilgotności, m.in. dzięki ograniczeniu parowania wody oraz wypłukiwania gleby. Poza tym zapewnia właściwą temperaturę i zapobiega wzrostowi chwastów.

Z kolei, jeśli chodzi o hodowlę zwierząt, odpowiednia wilgotność ściółki chroni przed rozwojem groźnych chorób. Jednak, aby spełniała swoje zadanie, konieczna jest jej regularna wymiana. W tym przypadku z pomocą przychodzi nowoczesna maszyna, jaką jest ścielarka. Pozwala na szybką wymianę ściółki, co oznacza, że możesz zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Praca na gospodarstwie staje się bardziej efektywna, ponieważ masz możliwość wykonania większej ilości zadań.

Jakie rodzaje ścielarek masz do wyboru?

Wraz z rosnącą popularnością nowoczesnych rozwiązań, na rynku pojawia się coraz więcej maszyn ułatwiających pracę. Jeśli zapoznasz się z ich ofertą, zauważysz, że do wyboru masz różne rodzaje ścielarek.

Jedną z nich jest samodzielna ścielarka wyposażona we własny system załadunku. W sprzedaży dostępne jest zarówno ta z zasobnikiem o kształcie prostopadłościanu (ma jeden lub dwa walce z nożami), jak i bębnowa (jest wyposażona jedynie w noże do wstępnego rozdrabniania słomy).

Na tym jednak nie kończą się możliwości. Oprócz samodzielnych ścielarek możesz zainwestować w taką, która jest przeznaczona do zawieszenia na wysięgniku ładowarki teleskopowej. Jakie zalety ma takie rozwiązanie? Ścielarka do słomy do ładowarki teleskopowej sprawdza się w miejscu, gdzie rozrzucanie słomy jest utrudnione. Poza tym nie musisz wykorzystywać ciągnika, który może być w tym czasie przeznaczony do innych prac. To dodatkowa zaleta, która przekłada się na bardziej efektywną pracę.

Jeśli jesteś zdecydowany na zakup tego typu maszyny, dobrze przemyśl, którą z nich wybierzesz. Zwróć uwagę przede wszystkim na jakość, która zaprocentuje w przyszłości. W naszej ofercie znajdziesz m.in. ścielarkę do słomy do ładowarki teleskopowej TELEHAWK. Co ją wyróżnia? Ścielenie na odległość trzynastu metrów, obrotowy wsyp słomy, regulowany posuw taśmy podłogowej i bieg wsteczny. Na uwagę zasługuje również fakt, że możesz sterować nią za pomocą technologii Bluetooth. To znacznie ułatwia pracę i pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i sporo energii.