pon.. cze 17th, 2024

Chcesz wzmocnić swoją pozycję na rynku pracy? Marzy Ci się lepiej płatna posada? Zwiększ swoje szanse na rynku pracy – zapisz się na kurs Business English. Dlaczego biznesowa znajomość angielskiego jest tak bardzo przydatna w życiu zawodowym?

Business English a wymagania rynku pracy

Współczesny rynek pracy stawia kandydatom coraz większe wymagania. Głównie za sprawą umacniania pozycji przez międzynarodowe przedsiębiorstwa. Język angielski pojawia się na tradycyjnych spotkaniach biznesowych, a także na różnego rodzaju konferencjach, gdzie jednak podstawowa znajomość tego języka obcego często nie jest już wystarczająca. Język angielski w kontaktach biznesowych stosują nawet małe lokalne firmy, które działają w partnerstwie z zagranicznymi firmami, więksi producenci zwiększający swoje zasięgi, poszukując nowych rynków zbytu, i oczywiście wielkie korporacje, które mają oddziały w wielu krajach. Branże, w których nie można obyć się bez znajomości języka angielskiego to przede wszystkim finanse i bankowość. Język angielski w zakresie Business English, czyli język angielski biznesowy jest przydatny zarówno kandydatom ubiegającym się o atrakcyjne stanowisko pracy, jak i osobom nastawionym na rozkręcenie własne firmy. chcących zakładać i rozkręcać własne firmy. Język bogaty w branżowe słownictwo przydaje się także inwestorom giełdowym. Współcześnie taka forma zarobku staje się sposobem na życie. Trudno inwestować na giełdzie, nie rozumiejąc, co dzieje się na zagranicznych giełdach i na rynku globalnym. Marketing dobrze prosperujących firm mocno nastawiony jest na komunikację w języku angielskim. Rozwijająca się w szybkim tempie logistyka nie mogłaby się obyć bez zagranicznych kontaktów i komunikacji biznesowej po angielsku.

Rynek pracy stawia wymagania już na samym etapie umieszczenia ogłoszenia rekrutacyjnego, które oczywiście tworzone jest w  języku angielskim. Aplikowanie z CV w języku angielskim nie dotyczy tylko stricte zagranicznych firm. Dodatkowo rozmowy kwalifikacyjne odbywają się w języku angielskim, aby już na wstępie sprawdzić znajomość tego języka.

Czym jest tak naprawdę Business English?

Business English to język angielski bogatszy o elementy języka biznesowego, które nie są niezbędne do zwykłej komunikacji, ale konieczne do bezpośredniej komunikacji biznesowej, zwłaszcza negocjacji, czy small talk a także komunikacji mailowej. Angielski biznesowy bazuje na słownictwie i wyrażeniach bardziej oficjalnych. Jest zbiorem bogatego słownictwa i reguł funkcjonujących w świecie biznesu.

Kurs Business English dla kogo będzie przydatny?

Business English to kurs dla tych, którzy są na etapie planowania kariery zawodowej, a także dla chcących się rozwijać zawodowo. Będzie świetnym rozwiązaniem zwłaszcza dla studentów, którzy widzą swoją przyszłość w międzynarodowych korporacjach działających w Polsce, a także planują zagraniczny wyjazd. Znajomość angielskiego biznesowego przyda się także pracownikom, którzy chcą podnosić swoje kwalifikacje, a przez to zwiększać zarobki.

Co daje kurs angielskiego biznesowego?

Kursy języka angielskiego biznesowego pozwalają nie tylko na wzbogacenie słownictwa, ale także na poszerzenie wiedzy o świecie. Business English to kurs dla tych, którzy chcą pewnie czuć się w wypełnianiu służbowych obowiązków w języku angielskim. Jest to także nauka zwrotów przydatnych na spotkaniach czy negocjacjach.

Kursy Business English dają możliwość profesjonalnego i efektywnego przygotowania oraz potwierdzenia umiejętności kursanta cenionymi certyfikatami. Najbardziej rozpoznawalne przez pracodawców na całym świecie są egzaminy:

  • BEC (Business Certificate of English) składające się z trzech specjalistycznych egzaminów na trzech poziomach zaawansowania: B1 – Business Preliminary, B2 – Business Vantage i C1 – Business Higher.
  • LCCI (London Chamber of Commerce and Industry) składające się z ośmiu egzaminów, dostępnych na wszystkich poziomach biegłości języka angielskiego według skali CEFR.

Inspirowane: archibald.pl – angielski Warszawa Centrum